19 Şubat 2015 20:39

Bakan İslam'ın Özgecan'ın ailesine ziyareti basına yasaklandı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu'nun Özgecan Aslan'ın ailesine gerçekleştirdiği taziye ziyaretinde basına engel konuldu.

Paylaş

Aslan ailesine ziyarete hiç bir basın mensubu alınmazken Davutoğlu'nun çıkıştaki açıklamasını ise sadece Anadolu Ajansı ile TRT'nin çekmesine izin verildi. 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu Tarsus'ta katledilen Özgecan Aslan'nın ailesine taziyede bulunmak için Mersin'e geldi. İslam ve Davutoğlu, Aslan ailesinin merkez Akdeniz İlçesi Barış Mahallesi'ndeki evine gazetecilerin beklediği sokaktan değil batı taraftaki sokaktan girdi. Hiç bir basın mensubunun alınmadığı ziyarette Bakan İslam ve Sare Davutoğlu baba Mehmet Aslan ile anne Songül Aslan'a taziyelerini sundu. 

Ziyarette polisler geniş güvenlik önlemi aldı. Yaklaşık yarım saat süren ziyaret sonrası Sare Davutoğlu apartmanın çıkışında sadece Anadolu Ajansı ile TRT'ye açıklama yaptı. İslam ve Davutoğlu daha sonra geniş güvenlik önlemi altında Mersin'den ayrıldı. (Mersin/CİHAN) 

Foto: DHA

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kobanê Kantonu Başbakan Yardımcısı Hayat TV’de

SONRAKİ HABER

Muş’ta HDP'li 2 İl Genel Meclis üyesi gözaltına alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa