19 Şubat 2015 19:45

İstanbul'da okulları tatil edilen ilçe sayısı 12'ye çıktı

İstanbul Valiliği açıklama yaparak okulların açık olacağını tatil konusunda ilçe kaymakamlıklarının karar vereceğini bildirdi. Bunun üzerine önce 5 ilçe okulları tatil etti, sonra da 7 ilçe. Böylece İstanbul'da tatil ilan eden ilçe sayısı 12'ye çıktı

Paylaş

İstanbul Valiliği açıklama yaparak okulların açık olacağını tatil konusunda ilçe kaymakamlıklarının karar vereceğini bildirdi. Bunun üzerine önce 5 ilçe okulları tatil etti, sonra da 7 ilçe. Böylece İstanbul'da tatil ilan eden ilçe sayısı 12'ye çıktı

İstanbul Valiliği, okulların yarın açık olacağını duyurdu.

Valilik'ten yapılan açıklamada şöyle denildi:

"İlimizde yaşanan yoğun kar yağışı etkisini kaybetmekte olduğundan yarın (cuma günü) eğitim ve öğretime devam edilecektir. Ancak ilçelerimize yağan kar miktarındaki farklılıklar ve ara sokaklarda devam eden kar temizleme çalışmalarının mevcut durumuna göre eğitim ve öğretime devam edilmemesi hususunda karar, İlçe Kaymakamlıklarımızın yetkisine bırakılmıştır."

İSTANBUL'DA YARIN TATİL EDİLEN İLÇE SAYISI 12'YE YÜKSELDİ

İstanbul Valiliği'nin kar tatili konusundaki yetkiyi ilçe kaymakamlıklarına bırakması üzerine, 5 ilçenin kaymakamlığı okulların yarın da tatil edildiğini duyurdu.

Tatil konusundaki ilk resmi açıklama, Büyükçekmece Belediyesi'nden geldi. Açıklamada, "Devam eden ağır kış şartları ve yer yer kar kalınlığının 1 metreye ulaşması nedeniyle, ilçe kaymakamları ve ilçe belediye başkanlarının İstanbul Valisi Sayın Vasip Şahin ile yaptıkları koordinasyon sonucunda, Büyükçekmece, Beylikdüzü, Esenyurt ve Çatalca ilçelerinde 19 Şubat Cuma günü tüm ilk ve orta dereceli okullar tatil edilmiştir" denildi.

Tatil kararını ilk açıklayan ilçe kaymakamlıkları, Büyükçekmece, Beylikdüzü, Esenyurt, Çatalca ve Başakşehir oldu.

Avcılar, Bağcılar, Beykoz, Çekmeköy ve Sancaktepe, Küçükçekmece ve Kağıthane Kaymakamlıkları da twitter üzerinden ilçedeki okulların yarın tatil edildiğini açıkladı. 

KARMAŞA SÜRÜYOR

Valiliğin kararından sonra, veliler ve öğrenciler ilçe kaymakamlıklarının resmi internet sitelerine yüklenince, kaymakamlıkların sitelerine uzun süre erişim sağlanamadı.

Bazı veliler, kararın ilçe kaymakamlıklarına bırakılmasını eleştirerek, oturdukları ilçede sokakların hâlâ karla kaplı olduğunu, ancak çocuklarının eğitim gördüğü okulun yarın açık olacağını söylediler. Veliler, "Çocuklarımız o okula nasıl gidecek?" diye sordular. 

İstanbul Valiliği'ne ait Twitter hesabıdan yapılan duyuruya velilerden ve öğrencielerden pek çok tepki geldi. (DHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Savcı: HSBC için utanç verici

SONRAKİ HABER

Batman’da işçilerin sendikalı oldukları için işten atılması Meclis gündemine taşındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa