19 Şubat 2015 18:11

Mahkeme ölen öğretmen için ‘asli kusurlu’ dedi

Kastamonu’da, geçen yıl 31 Ekim’de 5 yaşındaki Ecrin Duru Çerkeşli ve rehber öğretmeni 35 yaşındaki Müfide Çağlar’a yolun karşısına geçerken çarpıp ölmelerine yol açan otomobil sürücüsünün yargılanmasına başlandı.

Paylaş

Kastamonu’da, geçen yıl 31 Ekim’de 5 yaşındaki Ecrin Duru Çerkeşli ve rehber öğretmeni 35 yaşındaki Müfide Çağlar’a yolun karşısına geçerken çarpıp ölmelerine yol açan otomobil sürücüsünün yargılanmasına başlandı. Duruşmada, ‘Trafik güvenliğini kontrol etmeden karşıya geçiş yaptığı’ gerekçesiyle öğretmenin asli, sürücünün tali kusurlu bulunduğu Adli Tıp Kurumu raporuna itiraz edildi.

Kaza, geçen yıl 31 Ekim’de meydana geldi. Evinin önünde okul servisinden inen Ecrin Duru Çerkeşli ve yanındaki rehber öğretmen Müfide Çağlar’a, yolun karşısına geçerken Kenan A. yönetimindeki otomobil çarptı. Çerkeşli ve Çağlar, hayatını kaybetti.

Otomobil sürücüsü Kenan A’nın, ‘taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olmak’ suçlamasıyla Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesinde tutuksuz yargılanmasına başlandı. Kenan A’nın katılmadığı duruşmada Ölen Ecrin Duru Çerkeşli ve Müfide Çağlar’ın yakınları ile avukatlar hazır bulundu.

Duruşmada, rehber öğretmen Müfide Çağlar’ın, ‘trafik güvenliğini kontrol etmeden karşıdan karşıya geçiş yaptığı’ gerekçesiyle asli, otomobil sürücüsünün ise tali kusurlu bulunduğu yönündeki Adli Tıp Kurumu raporu okundu. Ölen Çerkeşli ve Çağlar’ın avukatları rapora itiraz etti. Baba Orhan Çerkeşli de “Birileri birleşip bizim çocuğumuzu öldürdü. Ben bir hafta önce kızımın sallanan dişini yerinden çıkarmaya kıyamazken, elime bir rapor geldi. Bu raporu kabul etmemiz mümkün değil. Sorumluların cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.

Mahkeme heyeti, kazayla ilgili trafik alanında uzman 3 bilirkişiye rapor hazırlattırılmasına karar vererek duruşmayı erteledi. (Kastamonu/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Urfa'da toprağa gömülü 2 ceset bulundu

SONRAKİ HABER

Sivas'ta iskeleden düşen işçi yaşamını yitirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa