19 Şubat 2015 18:02

Tüm miraslarını maymunlarına bıraktılar

Alman Süddeutsche Zeitung gazetesinin haberine göre, Hindistan’ın Uttar Pradeş Eyaletinde yaşayan Srivastava çifti, çocukları olmadığı için 2004 yılında aldıkları ve Chunmun adını verdikleri maymuna adeta bir servet bıraktı.

Paylaş

Habere göre ev, bağ-bahçe, para ve çok sayıda firmanın sahibi olan çift, Chunmun adındaki maymunu oğulları gibi görüyor.

Shabista ile eşi Brajesh Srivastava, ailelerinin evlenmelerine karşı çıkmalarına rağmen evlenince, tüm akrabaları ile bağlarını koparmış. Başlangıçta oldukça fakir olan çift, zamanla hatırı sayılır bir servetin sahibi olmuş. Çok istemelerine rağmen çocuk sahibi olamayan Srivastava çifti, çocuk özlemini aldıkları maymun ile gidermeye başlamış.

Chunmun’a klimalı oda yaptıran ve Bitti adlı dişi bir maymunla çiftleştiren 45 yaşındaki avukat Shabista ile işadamı eşi Brajesh Srivastava’nın (48), verdikleri büyük partilerle, maymunların evlilik yıldönümlerini kutladıkları belirtiliyor.

Çiftin, şu anda 10 yaşında olan Chunmun adlı maymunun kendilerinden önce ölmesi durumunda ise, servetlerinin yine maymunlar için harcanması konusunda vasiyet bıraktıkları kaydedildi.

Maymunların 40 yaşına kadar yaşayabildiklerine dikkati çeken gazete, çiftin isteğinin gerçekleşme şansı olduğunun altını çiziyor. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Kobanê yardım çadırı polis tarafından kaldırıldı

SONRAKİ HABER

Bağdat'taki eylemler sırasında açılan ateş sonucu ölenlerin sayısı 16'ya yükseldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa