19 Şubat 2015 17:41

'AKP'ye sahte üye yapıldım, CHP'den aday adayı olamıyorum'

Bir süre önce bilgisi dışında AKP'ye üye yapıldığı gerekçesiyle yargıya başvuran ve 3 bin TL tazminat kazanan CHP Kayseri Disiplin Kurulu Başkanı Yılmaz Karaca, 'Beni sahte üye yaptıkları için kaybettiğim itibarım ve kendime güvenemediğim için aday olamıyoruz. AKP geleceğimi kararttı' dedi.

Paylaş

CHP Kayseri binasında İl Başkanı Mustafa Ayan ile birlikte basın toplantısı düzenleyen  Disiplin Kurulu Başkanı Yılmaz Karaca, kendisini AKP’ye sahte üye olarak kaydedenler nedeniyle milletvekili aday adayı olamadığını söyledi. AK Parti teşkilatlarının kendisini gibi binlerce kişiyi bilgileri dışında sahte üye yaptığını öne süren Karaca, şunları söyledi:

"Yapılan bu sahtecilikten 16 Kasım 2012'de haberim oldu. Cumhuriyet savcılığına başvurup bu sahtecilerin ortaya çıkarılması için suç duyurusunda bulunarak süreci başlattım. O zaman benim durumumda Kayseri’de 1200 civarında üyemizin AKP'ye üyeliği dolayısıyla CHP'den üyeliği düşmüştü. Israrlı ve kararlı takibimiz sonunda Kayseri 6'ncı Asliye Ceza Mahkemesi 2013/368 sayılı dosya ile 70 kişinin davasını tek dosyada ve tek duruşmada 1 yıl 3 ay ay hapis cezası verdi. Ben ve Avukatım Mustafa Devrim Demirtaş bu sahteciliğin peşini bırakmamaya kararlıydık. AKP genel başkanlığı ve zamanın Kocasinan İlçe şimdinin ise İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden hakkında 20 bin TL manevi tazminat davası açtık. Gerekçelerimiz doğru ve haklıydı. Kaybolan siyasi itibarımı kazanmak istiyordum. Kendimin CHP li olduğunu kanıtlamak ve hakkımdaki bu şüpheleri kaldırmak zorundaydım. Kayseri 8. Asliye Hukuk Mahkemesi 30 Aralık 2014’te AKP Genel Başkanlığı ve şimdi il başkanı olan Hüseyin Cahit Özden’e 3 bin TL manevi tazminat ödemesine hükmetti." (Kayseri/DHA)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Cumhurbaşkanına hakaret içeren mesajı paylaştığı iddiasıyla gözaltına alındı

SONRAKİ HABER

"Sadiye Eser ve Sadık Topaloğlu’nun gazeteciliğine tanığız"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa