19 Şubat 2015 14:56

‘HDP barajı yerle yeksan edecek’

Paylaş

HDP Elazığ İl Örgütü bir basın toplantısıyla seçim çalışmalarını başlattı.

HDP bileşenleri ve Emek Partisi Elazığ İl Başkanı Murat Zülfikar’ın da katıldığı basın toplantısında konuşan HDP Elazığ İl Eş Başkanı Yunus Güneş, 7 Haziran’da yapılacak olan seçimin şimdiye kadar yapılmış bütün seçimlerden daha önemli olduğuna söyledi.

“HDP olarak Türkiye’nin demokratikleşmesi için elimizden geleni şimdiye kadar yaptık, bundan sonra da yapmaya aynı kararlılıkla devam edeceğiz” diyen Güneş, “Ezilenlerle, ötekileştirilenlerle, işçilerle, emekçilerle, dışlananlarla, kadınlarla, gençlerle, halklarla, demokratik bir birlikteliği oluşturmak için herkesi ‘Yeni Yaşam Çağrımıza’ güç vermeye çağırıyoruz” dedi. 

Baraj konusuna da değinen Güneş, “Tüm Türkiye’de olduğu gibi Elazığ’da da 4 milletvekili çıkartmak ve barajı yerle yeksan etmek için, bu gün itibaiyle seçim startını vermiş bulunmaktayız” dedi. Aday adayı başvurularının devam ettiğini söyleyen Güneş, 2 Mart 2015 tarihinde adayların netleşeceğini söyledi. 

HDP Genel Merkez Yöneticisi ve PM Üyesi Uğur Bayrak ise “Halkın Emek Partisi sürecinden bu yana birçok badireler atlattık. Bedeller ödedik. Mücadele ettik. Barış ve demokrasi yolunda onlarca şehidi ve onlarca tutuklusu olan bir siyasi hareketiz. HDP, Kürdistan’da ve Türkiye’nin batısında büyüyüp gelişti. Biz barajı aşalı yıllar oldu. Önümüzde hiç bir baraj yoktur. Elazığ’da 4 milletvekilini almaya adayız” dedi. (Elazığ/EVRENSEL)              

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

PKK’ye tutuklama, IŞİD’e sınır dışı!

SONRAKİ HABER

İstanbul Havalimanında koronavirüs tedbiri: Termal kamera sayısı ikiye çıkarıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa