19 Şubat 2015 13:46

THD'den Göztepe taraftarına çağrı

Taraftar Hakları Derneği (THD), önceki gün polis saldırısına uğrayan Göztepe taraftarlarına çağrı yaparak, ellerindeki görüntüleri ve kayıtları derneğe ulaştırmalarını istedi.

Paylaş

"Öncelikle, dün akşam utanç koridoruna ve polis şiddetine maruz kalan taraftar arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletir, yaralanan arkadaşlarımıza da acil şifalar dileriz" denilerek başlayan THD açıklaması şöyle devam etti: 

"İzmir’de adeta normalleştirilmeye çalışılan utanç koridorunun bir daha tekrarlanmaması, bu insanlık dışı uygulamaya ve polis şiddetine maruz bırakılan taraftar arkadaşlarımızın haklarının savunulması, İzmir Valiliği ve İl Emniyet Müdürlüğü nezninde sorumlulardan hesap sorulması için elinizdeki fotoğrafları ve videoları derneğimize ulaştırmanızı (sosyal hesaplarımızdan ve [email protected] e-posta adresimizden) bekliyoruz.

Taraftar Hakları Derneği olarak, konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızı ve sorumlular hakkında gerekli hukuki ve idari işlemlerin yapılması yönünde kararlı bir mücadele içerisinde olacağımızın bilinmesini isteriz.

Ayrıca, dünkü utanç koridotur terörü ve polis şiddetine maruz kalan taraftar arkadaşlarımızın özellikle yaralananlar başta olmak üzere derneğimizle irtibat kurulması halinde tarafımızdan ücretsiz olarak hukuki, tıbbi ve psikolojik destek sağlanacaktır. 

Bir kere daha geçmiş olsun dileklerimizi iletir, bu duyurunun taraftar arkadaşlarınıza paylaşımlarla iletilmesini rica ederiz."

 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Erkek öğrencilere talimat: Kısa etek giyenleri taciz edin

SONRAKİ HABER

Tahir Elçi Vakfının Kürt sorunu panelinde ikinci gün: Sınıfsal meseleyle yüzleşilmeli

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa