19 Şubat 2015 11:38

Polisten yoğun bakımda sorgu girişimi

Sağlık problemleri nedeniyle Diyarbakır'da özel bir hastanede tedavi gören DTK İcra Kurulu üyesi Ömer Gölge, hakkında yürütülen bir soruşturma kapsamında yoğun bakım servisinde sorgulanmak istendi.

Paylaş

Yaşadığı akciğer enfeksiyonu ve kalp rahatsızlığı nedeniyle 3 gündür Diyarbakır'da bulunan özel bir hastanede tedavi altında tutulan DTK İcra Kurulu üyesi Ömer Gölge, yoğun bakım ünitesinde tedavi altında tutulurken, polis tarafından sorgulanmaya çalışıldı. Hasta kayıtlarından Gölge'nin tedavi olduğunu öğrenen polisler, hastaneye geldi. Sağlık durumu kötü olduğu için yoğun bakımda tedavi görmesine rağmen, hakkında açıldığı belirtilen bir soruşturma kapsamında Gölge'nin ifadesi alınmak istendi. 

Yaşanan bu durum üzerine Gölge'nin avukatı hastaneye gelerek, polislerle görüştü. Avukatının, müvekkilinin sağlık durumunun kötü olduğunu ve kaçma şüphesinin bulunmadığını belirtilmesi üzerine ifade alma işleminden vazgeçilerek, ifadesi alınmak için taburcu edilmesi beklendi. Gölge'nin bulunduğu yoğun bakım ünitesinin kapısında beklemek üzere iki sivil polis görevlendirildi. (Diyarbakır/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

ÖDP İl Başkanı: Hırsıza hırsız demeye devam edeceğiz

SONRAKİ HABER

Giresun'da zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırılan 84 öğrenci taburcu edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa