18 Şubat 2015 18:28

Nuh Köklü, katledildiği yerden uğurlandı

Kadıköy Altıyol Boğa’da “İç Güvenlik Paketi”ne karşı #direnözgürlük nöbeti tuttuktan sonra mahalleye dönerken kar topu oynadığı için Karakolhane Caddesi’nde bir esnafın bıçaklayarak öldürdüğü Nuh Köklü için arkadaşları, yoldaşları, meslektaşları toplandı.

Paylaş

Kadıköy Altıyol Boğa’da “İç Güvenlik Paketi”ne karşı #direnözgürlük nöbeti tuttuktan sonra mahalleye dönerken kar topu oynadığı için bir esnafın bıçaklayarak öldürdüğü Nuh Köklü için arkadaşları, yoldaşları, meslektaşları toplandı.

Nuh Köklü’nün katledildiği Karakolhane Caddesi’nin girişinde yapılacak olan anma için toplanan arkadaşları vurulduğu yere Köklü’nün fotoğrafını asıp çevresini karanfillerle donattı.

Anmaya Sabah-ATV grevini birlikte örgütlediği TGS Genel Başkan Uğur Güç, çok sayıda aydın, yazar, Yel değirmeni Dayanışması üyesi de katılıyor.

“Nuh’un katili Erdoğan düzeni”, “Kadıköy faşizme mezar olacak” sloganları eşliğinde yavaş yavaş ilerleyen cenaze aracıyla birlikte yürüdü.

Anma sonrası Nuh Köklü'nün öldürüldüğü noktada toplanıldı. Dağılma esnasında Köklü'yü öldüren esnafın dükkanının camları indirildi. Anma katılımcıları arasında 'yapmayın' diyenler olduğu görüldü. Camları indiren grubun içerisinde bulunmayan ancak civarda olan bazı anma katılımcıları ise camların indirilmesi için "Hiç acımadım" yorumunda bulundu.

Köklü toprağa verilmek üzere Ankara'ya uğurlandı. (İstanbul/EVRENSEL)

ARKADAŞI SADIK GÜLEÇ, NUH KÖKLÜ'YÜ YAZDI

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

'Cumhurbaşkanına hakaret' iddiasıyla bir tutuklama daha!

SONRAKİ HABER

EMEP’ten Darıca’da asgari ücret için imza standı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa