18 Şubat 2015 14:41

Fikret Şeneş toprağa verildi

Türk pop müziğine birçok parça kazandıran ve 94 yaşında vefat eden söz yazarı Fikret Şeneş İstanbul'da toprağa verildi.

Paylaş

Türkiye'nin ilk kadın söz yazarı Fikret Şeneş son yolculuğuna uğurlandı. 94 yaşında vefat eden Fikret Şeneş'in cenaze namazı kar yağışı altında Teşvikiye Camii'nde öğle namazının ardından kılındı. 

Şenses'in cenazesinde oğlu Celal Çapa, gelini Şebnem Çapa, torunları Ceylan Çapa, İzzet Çapa ve Lal Çapa taziyeleri kabul etti. Cenaze törenine sanatçı Ajda Pekkan, Galatasaray Spor Kulübü eski Başkanı Faruk Süren, iş adamı Cefi Kamhi, organizatör Erkan Özerman, Sanatçı Erol Büyükburç, Sezen Cumhur Önal, Şişli Eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün yanı sıra iş ve sanat camiasından bir çok isim katıldı.

Şeneş'in tabutu başına giden Ajda Pekkan, “Hepimizin başı sağolsun, çok üzgünüm söyleyecek hiçbir şey bulamıyorum" dedi. Pekkan aile üyeleriyle görüşmeden camiden ayrıldı.

Cenazeye katılan Faruk Süren ise, “Türkiye'nin önde gelen söz yazarı, çok yaratıcı, çok neşeli… Benim rahmetli kayınvalidemim arkadaşıydı. Allah rahmet eylesin, tabi hepimiz faniyiz, bir gün geçeceğiz. Allah rahmet eylesin, ailesine sabır versin" dedi.

Organizatör Erkan Özerman, "Bizim mesleğimizde çok büyük sayfa kapandı çünkü pop müziğinin yabancı şarkıları, Türkçe olarak büyük bir başarıyla yapmış bir hanımefendiyi kaybettik. Kişiği olarak sanat dünyasında ki yeri doldurulmayacak kadar büyük" diye konuştu.

Şeneş'in ilk söz yazdığı sanatçı Erol Büyükburç ise “O benim en iyi arkadaşımdı. O benim en iyi dostumdu. İlk bana İngilizce sözler yazan hanımefendi oydu. Harika bir kadındı o, nefis bir kadındı" ifadeleri kullandı. (DHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

IŞİD hakimiyeti altında kadınlar nasıl yaşıyor?

SONRAKİ HABER

Muradiye, Özalp ve Başkale belediye eş başkanlarına gözaltı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa