18 Şubat 2015 13:16

Bir kadın katili daha 'saygılı tutum' indirimi aldı

Ankara'da Kezban Doğan'ı hem zehirleyip hem boğarak katleden katil zanlısı Adem Çıracı'ya verilen ömür boyu hapis cezası, 'mahkemedeki saygılı tutumu' gerekçe gösterilerek 25 yıla indirildi.

Paylaş

Kadına yönelik şiddetin geldiği boyutun simgesine dönüşen Özgecan Aslan cinayetine öfke sürerken, bu tür davalarda yargılananların "iyi hal, tahrik" gibi sebeplerle aldığı indirimlere bir yenisi daha eklendi.

Ankara 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi, Kezban Doğan'ı hem boğup hem zehirleyerek katleden Adem Çıracı'ya verilen ömür boyu hapis cezasını "mahkemedeki saygılı tutumunu" gerekçe göstererek 25 yıla indirdi. Gerekçede, "Sanığın yargılanmanın başından itibaren mahkemeye saygılı tutum ve davranışları, lehine takdiri indirim nedeni olarak kabul edilmiş ve sanık hakkında TCK 62. maddesinin bu nedenle uygulaması da uygun bulunmuştur" denildi. 

Ankara'da apartman yöneticiliği yapan eşi Yunus Doğan'ın şehir dışında olması nedeniyle bu görevi yürüten Kezban Doğan, aidat nedeniyle kapıcı Adem Çıracı'yla tartışmış ve çıkan tartışmanın ardından zanlı, Kezban'ın başına bir poşet geçirip, mutfak tüpü hortumunu ağzına dayayarak öldürmüştü. (DİHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

6 ilde polise operasyon

SONRAKİ HABER

Cumhuriyet ve BirGün çalışanı gazetecilere Berkin Elvan haberi dolayısıyla dava

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa