18 Şubat 2015 09:23

Bugün (çarşamba) okulların tatil olduğu iller

Paylaş

İSTANBUL
Anaokulu, ilk ve ortaöğrenimin tatil edildiği İstanbul’da önlisans, lisans ve lisansüstü derslere bir gün ara verildiğini duyuran üniversitelerden bazıları şöyle:

İstanbul Bilgi Üniversitesi, MEF Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi, Gelişim Üniversitesi, Fatih Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi, İstanbul Arel Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Süleyman Şah Üniversitesi, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, Haliç Üniversitesi, Işık Üniversitesi (Şile ve Maslak Kampüsü) .

NEVŞEHİR
Nevşehir'de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi.

İstanbul, Sakarya, Niğde, Nevşehir, Bingöl, Balıkesir, Yozgat, Zonguldak, Kocaeli, Bitlis, Konya, Ordu, Düzce ve Dersim'de, merkez ve bazı ilçelerde okullar bir gün süreli tatil edildi.

KOCAELİ
Kocaeli'nde kar yağışı sebebiyle okullar bir gün süreli tatil edildi. Dün gece, sadece taşımalı eğitimle gelen öğrenciler ve okul öncesi öğrenciler için okulların tatil edildiğini duyuran Valilik sabah saatlerinde ise bütün okulların tatil edildiğini açıkladı. Yapılan açıklamada, "Valiliğin açıklamasında, "Yoğun kar yağışı ile birlikte, düşük sıcaklıkların araç trafiğinde ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuzluğa ve mağduriyete yer vermemek amacı ile anaokulları ile ilk, orta ve liseler ile (rehabilitasyon merkezleri dahil) eğitim ve öğretime 18.02.2015 Çarşamba günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan, engelli ve hamile personel idari izinli sayılacaktır" denildi.

BİTLİS
Yoğun kar yağışının etkili olduğu Bitlis'te de kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi. Çok sayıda köy yolu ulaşıma kapandı. Elverişsiz hava şartları sebebiyle Bitlis merkez, Tatvan ve Hizan ilçelerinde bu gün için eğitime ara verildi. Engelli ve hamileler ise idari izinli sayıldı. 

BALIKESİR
Balıkesir'de İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, olumsuz hava şartlarının sürdüğü merkez ile bazı ilçelerde ulaşımda aksamalar yaşandığı bildirilerek, kar yağışının etkili olduğu Bandırma, Gönen, Balya ve Manyas'ta ilk ve orta dereceli okullar, merkez Karesi ve Altıeylül ilçelerinde ise taşımalı eğitim yapılan, birleştirilmiş sınıfların da aralarında bulunduğu tüm köy okulları ve ilçe merkezine taşımalı eğitim kapsamında gelen ilk ve orta dereceli okullar ile tüm özel eğitim kurumlarının tatil edildiği duyuruldu.

YOZGAT
Yozgat'ta da yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verildiği belirtildi.

ZONGULDAK
Yoğun kar yağışı yüzünden ulaşımda zorluklar yaşanan Zonguldak'ta, merkeze bağlı belde ve köyler ile Kilimli ve Kozlu ilçelerindeki okullarda eğitime ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, kamuda çalışan engelliler, hamileler ve kronik hastalığı bulunanlar da yine idari izinli sayıldı.

KONYA
Konya'da kar yağışı nedeniyle 8 ilçede okullar tatil oldu. Konya Valiliği'nden yapılan açıklamada, yoğun kış şartları nedeniyle Akşehir, Yunak, Kadınhanı, Akören, Ahırlı, Doğanhisar, Derbent, Tuzlukçu ilçelerinde ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği duyuruldu.

DÜZCE
Düzce'de, yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verildiği bildirildi. Yoğun kar yağışının etkisini sürdürmesi nedeniyle olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla yine Düzce'de de tüm okullarda eğitim ve öğretime ara verildiği belirtildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı ifade edildi.

SAKARYA
Sakarya'nın Adapazarı, Akyazı, Erenler, Hendek, Karapürçek, Arifiye, Karasu, Serdivan, Söğütlü ve Sapanca'da okullar bugün tatil edildi. Ferizli, Pamukova ve Kocaali ilçelerinde taşımalı eğitim yapılan okullar ile Geyve ilçesindeki köy okullarda da yine eğitime ara verildi.

KAYSERİ'DE 2 GÜN TATİL
Kayseri Valiliği tarafından okulların tatil edilmesiyle ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi; “Kayseri Valiliği, Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü’nden alınan son hava tahmin raporu ile alınan veriler çerçevesinde, kar yağışı ve buzlanma ile hava sıcaklığındaki aşırı düşüşün neden olabileceği risklerin dikkate alınarak İl Hıfzıssıha Kurulu kararı gereğince eğitim-öğretime 18 Şubat Çarşamba günü öğleden itibaren ve 19 Şubat Perşembe günü eğitim ve öğretime ara verildiğini duyurdu. Bugün sabah saatlerinde yoğunluğunu artıran kar yağışının meteorolojik verilere göre etkisini artırarak devam edeceği ve hava sıcaklığına bağlı olarak don ve buzlanma olayları beklendiğinden; İl genelinde ikili (öğleci) ve tam gün eğitim yapan okulların 18 Şubat 2015 Çarşamba günü öğleden sonra tatil edilmesine karar verildi. İlimizdeki kar yağışı ve soğuk havanın etkisini 19 Şubat 2015 Perşembe günü de devam ettireceği beklendiğinden 19 Şubat 2015 Perşembe günü de il genelinde eğitim ve öğretime 1 (bir) gün süre ile ara verilmiştir.”

Bu merkezlerin dışında Dersim, Niğde ve Antalya'nın Akseki ilçesinde elverişsiz hava şartları nedeniyle eğitime ara verildi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Tarsus'ta on binler, Özgecan için yürüdü

SONRAKİ HABER

İspanya Komünist Partisi (Marksist-Leninist) 9. kongresini topladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa