17 Şubat 2015 11:59

'Özgecan'ın adını yaşatacağız'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Özgecan Aslan'ın adını Mersin’de yaşatacaklarını söyledi.

Paylaş

Burak ŞEFKAT
Tarsus

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Özgecan Aslan'ın adını Mersin’de yaşatacaklarını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde hunharca katledilen Özgecan Aslan'ın acısını derinden yaşadıklarını belirten MHP'li Burhanettin Kocamaz, “Özgecan kızımızın adını doğup büyüdüğü kent olan Mersin’de bir meydana, bir anıta vererek sonsuza dek yaşatacağız” dedi.

Kocamaz açıklamasında "Özgecan kızımızın adını yaşatmak için Mersin'de bir meydana onun adını vermeyi ya da onun adına bir anıt yaptırmayı düşünüyoruz. Bu konuyu ilk Meclis Toplantısı'nda ele alacağız ve kentimizde bir meydanda veya onun adına yapılacak bir anıtla kızımızın adını yaşatacağız. Bu insanlık dışı olay karşısında tek vücut olan ve ortak bir şekilde tepkilerini ortaya koyan hemşehrilerimize gösterdikleri duyarlılıktan dolayı şükranlarımı sunuyorum. Özgecanımız'ın kederli ailesine bir kez daha başsağlığı ve sabır diliyorum" ifadesini kullandı.

'TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINA KAMERA VE ALARM SİSTEMİ'

Başkan Kocamaz açıklamasında, bir daha böyle olayların yaşanmaması için gerekli her türlü tedbiri alacaklarını da belirtti. "Öncelikli olarak toplu taşıma araçlarına bir merkezden takip edilen kamera sistemi kuracaklarını" diyen Kocamaz, “Toplu taşıma araçlarına kamera sisteminin yanı sıra alarm sistemi de kuracağız. Yolcular herhangi tehlikeli bir durumda alarma basacak ve en kısa zamanda müdahale edilecek. Böylece kentimizde bu tür olumsuz hadiselerin önüne geçilmiş olacak” şeklinde açıklama yaptı.

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Mehmet Turgut, yılın fotoğrafçısı seçildi

SONRAKİ HABER

El Hol Kampı’ndaki IŞİD’liler Finlandiya’da krize neden oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa