17 Şubat 2015 00:32

TÜRGEV protestosuna biber gazlı saldırı

Eskişehir’de, Türkiye Eğitim ve Gençliğe Hizmet Vakfı'nın da (TÜRGEV) katıldığı panel, Halkevleri üyeleri tarafından tarafından protesto edildi. Polis, salona girmek Halkevleri üyelerine, biber gazı ile saldırdı.

Paylaş

Tepebaşı Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde, İlim Yayma Cemiyeti tarafından organize edilen ve yönetim kurulu üyeleri arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın da bulunduğu TÜRGEV Vakfı yöneticilerin de katıldığı 'Türkiye'nin değişim sürecinde sivil toplum kuruluşlarının yeri ve önemi' konulu panel düzenlendi.

Panel başlamadan önce kültür merkezi önüne gelen ve Halkevleri üyeleri, konuşma yapacağı duyurulan TÜRGEV Başkanı Arzu Akalın'ı protesto etmek için salona girmek istedi. Polisin engel olması üzerine Halkevciler, TÜRGEV’i protesto için salonun kapısına yumurta attı. Polis ise kapıya yumurta atanlara biber gazı sıktı. 

Daha sonra Halkevi üyeleri, panelin yapıldığı salonun yakınındaki İsmet İnönü Caddesi'nde toplandı. Ancak polis, bu kez de yürümek isteyenlere izin vermedi ve biber gazı ile saldırdı ve 3 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar daha sonra serbest bırakıldı. (CİHAN)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Mihrican mı değdi gülün mü soldu?

SONRAKİ HABER

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Doğalgaz, olması gerekenden yüzde 59 daha ucuz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa