İran sivilleri vurdu: 1 ölü, 4 yaralı

İran sivilleri vurdu: 1 ölü, 4 yaralı

İran'ın "Kandil'i işgal" girişimi olarak değerlendiren operasyonlar sürerken, Xakurkê ve Xinêrê bölgelerine yapılan top atışlarından 1 sivilin hayatını kaybettiği ve 4 sivilin de yaralandığı bildirildi.Edinilen bilgilere göre, İran ordusu Federal Kürdistan Bölgesi'nde bulunan Xakurkê ve Xinêr&ecir

İran'ın "Kandil'i işgal" girişimi olarak değerlendiren operasyonlar sürerken, Xakurkê ve Xinêrê bölgelerine yapılan top atışlarından 1 sivilin hayatını kaybettiği ve 4 sivilin de yaralandığı bildirildi.

Edinilen bilgilere göre, İran ordusu Federal Kürdistan Bölgesi'nde bulunan Xakurkê ve Xinêrê alanlarını bombalamayı sürdürüyor. Dün saat 19.00'dan gece yarısına kadar süren top atışlarının, Xinêrê'deki Kela Şin mıntıkasında bulunan Mêrga Mîra yaylalarındaki köylülere isabet ettiği bildirildi. Top atışlarından 1 sivilin hayatını kaybettiği, 4 sivilin de yaralandığı kaydedildi.

İran ordusunun bombardımanı sonucu çok sayıda köylünün yaşadığı yaylalarda mahsur kaldığı ve hiçbir yere hareket edemedikleri öğrenildi. 16 Temmuz'dan bu yana devam eden operasyonlardan daha önce Qeladize'ye bağlı Zelê bölgesindeki Sune köyünde de 1'i kadın 4 kişi top atışlarından yararlanmıştı. (DİHA)

www.evrensel.net