16 Şubat 2015 22:17

14 yaşındaki Şahin: Taş değil gaz kapsülü ile vuruldum

15 Şubat protestoları sırasında ekmek almaya giderken kafasına isabet eden biber gazı ile yaralanan Şahin İzsiz (14) isimli çocuk, ana akım medyayı ve polis raporlarını yalanlayarak akrep tipi zırhlı araçtan atılan biber gazının yüzüne isabet ettiğini söyledi.

Paylaş

Adana'nın Seyhan ilçesine bağlı Ova Mahallesi'nde PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın Türkiye'ye getirilişinin 16'ncı yılı gerekçesi ile yapılan protesto eylemlerine polis saldırmıştı. Bu sırada ekmek almak için sokağa çıkan Şahin İzsiz (14) isimli çocuk başına isabet eden gaz kapsülü ile yaralanarak Çukurova Üniversitesi Dr. Aşkım Tüfekçi Hastanesi'ne kaldırılmıştı. 

‘BARUT İZİ YOK ÖYLEYSE TAŞ DEĞMİŞTİR' 

Hastanede halen tedavi altında tutulan çocuğun kafatasının sağ tarafında çatlak olduğu belirtilirken, sağ elmacık kemiğinde kırıklar olduğu belirtildi. Aynı zamanda İzsiz'in yüzünün yine sağ tarafında da yanıklar bulunduğu görülebiliyor. Bazı medya organlarında çıkan haberlere göre hastanede yapılan tespitte çocuğun yüzünde barut izi olmadığı ve çocuğun yüzüne gelen cismin büyük ölçekli bir taş olduğu kaydedildi. Ayrıca çocuğun yüzündeki diğer şişliklerin de yere düşerken çarpmadan kaynaklandığı ileri sürüldü. Polis raporlarına da durum aynı şekilde yansıtıldı. 

'AKREPTEN ATILAN BİBER GAZI KAFAMA İSABET ETTİ' 

İzsiz ise, yüzüne çarpan cismin taş olmadığını akrep tipi zırhlı araçtan atılan biber gazı kapsülü olduğunu belirtti. İzsiz, "Saat 16 sularıydı, daha hava kararmamıştı ekmek almak için sokağa çıkmıştım. Olaylar başlamıştı. Çok fazla gaz atıldığı için kendimi koruyarak yürüyordum. Polisler ise rastgele gaz atmaya devam ediyordu. Sivaslılar Kahvesi denen yeri 50 metre kadar geçmiştim ki birden rastgele atılan gaz kapsülü yüzüme isabet etti. O sırada yere yığıldım ve S-6 numarası yazan TOMA'yı gördüm. Sonra iki kişi beni motosiklete bindirip eve götürdüler. Oradan da komşumuzun arabası ile hastaneye getirdiler" dedi. (Adana/DİHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Galatasaray, Balıkesirspor'u 3-1 mağlup etti

SONRAKİ HABER

Brezilya'da gecekondu mahallesi sakinleri polis şiddetini protesto etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa