16 Şubat 2015 21:57

Gençleri gözaltına alan polisleri ablukaya aldılar!

Aydın Efeler ilçesindeki Arin Mirxan Gençlik Kültür Derneği'ne TEM, Özel Harekat polisi ve Çevik Kuvvet destekli operasyonda 7 yurttaşın gözaltına alınması protesto eden kalabalık bir grup, Derneğin önünde bekleyen bir grup polisi ablukaya alarak, 'arkadaşlarımız bırakılmadan buradan çıkmanıza izin vermeyiz' dedi. Bunun üzerine çatışma çıktı.

Paylaş

Aydın Efeler İlçesi Ovaemir mahallesinde bulunan Arin Mirxan Gençlik Kültür Derneği'ne TEM, Özel Harekat polisi ve Çevik Kuvvet destekli operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda 7 yurttaş gözaltına alınırken dernekte yapılan aramalarda bir çok dergi ve kitaplarada el konuldu. Derneğe baskın yapılması haberi üzerine bölgeye gelen ve uygulamaya tekpi gösteren kitle bir ilke imza attı. Derneğin önünde bekleyen bir grup polisi ablukaya alan ve oradan çıkmalarına izin vermeyen mahalleleri gözaltına alınan gençlerin serbest bırakılmasını istedi. 

Polsilerin mahallede uzun süre rehin kalmasının ardından Özel Harekat Polisleri zırhlı araçlarla bölgeye gelerek kitleye müdahal etti. Zırhlı araçların yardımıyla polisler mahalleden çekilirken, çekilme esnasında panzer yol kenarında bulunan bir kediyi ezerek öldürdü. Polisin müdahalesine gençlerin taşlarla karşılık vermesi üzerine bölgede çatışma çıktı. Polisin mahalleden geri çekilesiyle çatışmalar son buldu.

Mahalle sakinleri ve gençler, olayı protesto eylemlerine devam ettikleri Ovaemir'deki Telli Dede yolunu trafiğe kapatarak eylemlerini sürdürüyor. Gençler arkadaşları serbest bırakılmadığı halde eylemlerini sürdüreceklerini ve karakola yürüyeceklerini bildirdi. (DİHA) 

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Galatasaray, Özgecan'ı unutmadı

SONRAKİ HABER

Pompalı tüfekle öldürmeye teşebbüs eden erkeğe önce ceza sonra tahliye verildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa