16 Şubat 2015 15:40

'Kadınlar ne zamana kadar öldürülecek?'

Diyarbakır'da 14 Şubat'ta eşi tarafından bıçaklanarak katledilen 3 çocuk annesi Meryem Yılmaz'ın annesi Şefika Yılmaz, 'kadınlar ne zamana kadar öldürülecek' diye sordu.

Paylaş

Tüm Türkiye, Mersin'de bindiği minibüste tecavüz edilmek istenirken katledilen Özgecan Aslan için ağlayıp, katillerinin en ağır cezalara çarptırılmasını isterken, Özgecan gibi aynı kaderi paylaşan kadınlardan biri de Diyarbakır'ın Çermik ilçesine bağlı Kalecik köyünde tartıştığı eşi İbrahim Yılmaz tarafından bıçaklanarak katledilen 3 çocuk annesi Meryem Yılmaz idi. Henüz 27 yaşındaki eşini öldürülen İbrahim Yılmaz, işlediği cinayetin ardından kaçtıktan bir süre sonra polise gidip teslim oldu. 

KIZI MERYEM İLE GÖRÜŞMELERİNİ ANLATTI

Geçim sıkıntısı çekmelerine rağmen eline geçen parayı at yarışı ve iddia gibi şans oyunlarına yatırdığı için tartıştığı eşi tarafından katledilen Meryem Yılmaz'ın acılı annesi Şefika Yıldız, çocuğunun katledilmesinden sonra ilk kez konuştu. Anne Şefika Yılmaz, katledilmesinden hemen önce kızı ile aralarında geçen görüşmeyi anlattı.

14 Şubat günü kendi evindeyken, telefonla kendisini arayan kızı Meryem'in eşi İbrahim ile tartıştıklarını, tartışmalarının ardından çarşıya giden eşinin geri dönüp, kendisine bir şey yapmasından korkan kızının kardeşi Halit'in gelip kendisini evden almasını istediğini anlatan anne Şefika Yılmaz, bir tatsızlık çıkmasın diye oğlunu kızının evine göndermediğini, ancak orada bulunan amcasının oğlunun kendisini eve getirmesini söylediğini belirtti. 

5 DAKİKA SONRA MERYEM'E ULAŞAMADI

Bu telefon görüşmesinden yaklaşık beş dakika sonra oğlu Halit'e kızını aramasını söylediğini, ancak aradıklarında kendisine ulaşamamaları üzerine telaşlanıp, oğlunu kardeşinin evine gönderdiğini dile getiren anne, o sırada oğlunu arayan yeğeninin kendilerine kızı Meryem'in öldürüldüğünü haber verdiğini kaydetti.

Bir melek olduğunu belirttiği kızı Meryem'in katledilmesine isyan eden anne, kızını öldüren damadının idam edilmesini istedi.

ÇOCUKLARI YAN ODAYA GÖNDERİP, ÖLDÜRDÜ

Öldürülen Meryem'in ablası Eylem Yılmaz da, eniştesinin ablasına sürekli işkence yaptığını anlattı. Anneleri evde olduğu sırada evde bulunan yeğenlerinin anlatımlarına göre, çarşıdan eve dönen babalarının, çocuklarından yan odaya geçmelerini istedikten sonra cebinden çıkardığı bıçakla kardeşi Meryem'e saldırdığını dile aktaran abla Eylem Yılmaz, evde başlayan saldırının kardeşinin kaçarak kendisini attığı sokakta da sürdüğünü söyledi.

KADINLAR HEP ÖLECEK Mİ?

Araya giren komşularından birinin de ablasını öldürmeye çalışan eniştesini durdurmaya çalışırken, bıçaklanarak yaralandığını dile getiren abla, yaşadıkları acı ve öfkeyi "Kadınlar ne zamana kadar öldürülecek. En küçüğümüzü, meleğimizi öldüren İbrahim, içimize yara açtın" sözleriyle dile getirdi. (Diyarbakır/DİHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bonzai haritasında korkutan rakamlar

SONRAKİ HABER

Evrensel 25 yaşında: Gerçeklerden vazgeçmeyeceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa