16 Şubat 2015 13:25

Adıyaman'da binler ‘Yakılmamak için yıkacağız’ diyerek yürüdü

Adıyaman'da binlerce kişi 'Kadınlarımıza reva görülen, sermayenin ‘fırsat’ eşitliğine, gericiliğin ‘fıtrat’ adaletine karşı ‘Yakılmamak için yıkacağız’ sloganıyla Özgecan Aslan için sokaklara döküldü.

Paylaş

Adıyaman'da binlerce kişi “Kadınlarımıza reva görülen, sermayenin ‘fırsat’ eşitliğine, gericiliğin ‘fıtrat’ adaletine karşı ‘Yakılmamak için yıkacağız’ sloganıyla Özgecan Aslan için sokaklara döküldü.

Ekmek ve Gül Okurları ve Emek Partisinin çağrısıyla dün aralarında emek ve meslek örgütleri ile demokratik kitle örgütleri,  lise, dershane ve üniversite öğrencilerinin de aralarında bulunduğu binler Mimar Sinan Parkı’nda bir araya geldi. Ekmek ve Gül okurlarının taşıdığı “Yakılmamak için yıkacağız” yazılı pankart arkasında yürüyüş yapan kitle sık sık “Anaların gözyaşı katilleri boğacak”, “Jîn jiyan azadi”, “Erkekler vuruyor devlet koruyor” sloganı attı. Eylemde konuşan Adıyaman Barosu Kadın Komisyonu Başkanı Avukat Zeynep Saya, AKP’nin 12 yıldır ‘sözde’ önlemleriyle kadın cinayetlerindeki sistematik artışa seyirci kalmakla yetindiğini söyleyerek, “Hükümet, hayatın her alanında erkek egemen zihniyeti pekiştirerek kadın katillerini ‘tahrik’ indirimiyle kollayan devlet-yargı iş birliğinin önünü açıyor” dedi.  

Öte yandan Adıyaman Kadın Yaşam Derneği de (AKAY DER) yaptığı basın açıklaması ile Özgecan Aslan’ın katledilmesine tepki gösterdi. (Adıyaman/EVRENSEL)

 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ekoloji Meclisi 2. Genel Kurulu yapıldı

SONRAKİ HABER

Urfa’da sağanak yağış hayatı felç etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa