15 Şubat 2015 18:32

Suriye ordusu güney cephesinde ilerleyişini sürdürüyor

Suriye ordusunun Dera, Kuneytra ve Şam kırsalında başlattığı geniş çaplı operasyonların ikinci aşamasına geçmeye hazırlandığı bildirildi.

Paylaş

El Alem televizyonunun haberine göre Suriye ordusunun güney cephesindeki operasyonları sonucu Dera, Kuneytra ve Şam kırsalı üçgenindeki silahlı gruplar, eli silah tutan herkesi kendilerine katılma çağrısı yapmaya başladı. 

Yakın Doğu Haber'in haberine göre El Alem televizyonu muhabiri Darin Fadıl güney cephesindeki operasyonların beşinci gününde verdiği haberinde şunları söyledi.

“Suriye’nin güneyinde hava şartlarının kötü olmasına rağmen çatışmalar tüm şiddetiyle devam ediyor. Suriye ordusu, müttefiklerinin de desteği ile Şam, Kuneytra ve Dera kırsallarındaki operasyonlarını sürdürüyor.

Tel Anter, el-Alakiye, el-Hare, Kefer Şems, Kefer Nasic, Selmin ve Enhal’de silahlı grupların mevzilerine düzenlenen saldırılarda çok sayıda militan öldürüldü ve yaralandı.

Akrebe kentinde Nusra Cephesine ait bir araç konvoyunun vurulması sonucu çok sayıda militan öldürüldü.

Verdikleri ağır kayıplar sebebiyle moral çöküntüsü içerisinde olan silahlı gruplar, yayımladıkları bildirilerle eli silah tutan herkesi kendi saflarına katılmaya çağırıyor. Bölgedeki yerel kaynaklar ise çok sayıda militanın Suriye ordusuna teslim olmak istediğini bildiriyor. (HABER MERKEZİ)

 


 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Özgecan'ın katil zanlıları adliyeye sevk edilemiyor

SONRAKİ HABER

Erzincan'da yolcu otobüsü şarampole devrildi: 18 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa