15 Şubat 2015 16:52

Ürdün’den İhvan’a ikinci ceza

Ürdün Devlet Mahkemesi, Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Beni Erşid’e 1.5 yıl hapis cezası verdi. Ülkede daha önce de 'Rabia işareti' yapan İhvan üyesi bir kişi , 6 ay hapis cezası almıştı.

Paylaş

Ürdün Devlet Mahkemesi, Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Beni Erşid’e 1.5 yıl hapis cezası verdi. Ülkede daha önce de “Rabia işareti” yapan İhvan üyesi bir kişi , 6 ay hapis cezası almıştı.

Başkent Amman’da görülen duruşmada hakim, casusluk kapsamında “Yabancı devletlerle olan ilişkileri” gerekçesiyle Erşid’e, 1.5 yıl hapis cezası verdiğini açıkladı. İhvan’ın Ürdün’deki yöneticilerinden olan Zeki Beni Erşid, Kasım 2014’te, “Kişisel nedenlerden” dolayı tutuklandığı ileri sürmüştü. İhvan Şura Meclisi toplantısından sonra Ürdün Devlet Güvenlik Mahkemesi kararıyla gözaltına alınan Erşid, İhvan’ı “terör listesi”ne alan Birleşik Arap Emirlikleri’ni eleştirerek, “Kardeş ülke ile ilişkilere zarar vermekle"”suçlanmıştı.
Ürdün’de İhvan örgütünün ileri gelenlerinden Muhammed Said Bekir ve Adil Avvad’ın da siyasi konuşmalar yaptıkları gerekçesiyle geçtiğimiz Eylül ayında gözaltına alındıkları duyurulmuştu. (CİHAN)

ÖNCEKİ HABER

Kılıçdaroğlu: Baraj niye var?

SONRAKİ HABER

Birleşik Metal-İş üyesi işçiler, MESS dayatmasına karşı fazla mesaiye kalmayacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa