14 Şubat 2015 16:07

Davutoğlu tepki gören pakette ısrarlı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ordu’da yaptığı konuşmada, kamuoyunda tepki ile karşılanan ve protesto gösterilerine neden olan ‘iç güvenlik paketi’ni savundu.

Paylaş

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ordu’da yaptığı konuşmada, kamuoyunda tepki ile karşılanan ve protesto gösterilerine neden olan ‘iç güvenlik paketi’ni savundu.

Davutoğlu, Ordu’da Doğu Karadeniz Projesi Eylem Planı’nı (DOKAP) açıkladı. Ardından gündeme dair konuşan Davutoğlu,   İç Güvenlik Paketi ile ilgili olarak şunları söledi: “Kobani olayları karşısında dimdik durduk. Kamu düzeninden taviz vermedik. İç Güvenlik paketinin amacı Türkiye'nin huzurunu bozanlara fırsat vermemek. Molotof Kokteyli ile kimse gösteri yapamayacak. Bahçeli'ye Kılıçdaroğlu'na ve Demirtaş'a soruyorum, bunun nesine karşı çıkıyorsunuz? Hadi Kılıçdaroğlu'nu anladık o Gezi provokatörü sende mi molotofu savunuyorsun Bahçeli? Kılıçdaroğlu çok meraklıysa gösterilere maskeyle gitsin?” 

Daha sonra bir gazetecinin çözüm sürecine ilişkin sorusuna cevap veren Davutoğlu şunları söyledi: “Ama maalesef  2013 Mayısı’nda tam da silahlı unsurların Türkiye’yi terk etmesi ve silahlı mücadeleye son verilmesi beklentisi oluşmuşken önce Gezi olayları dolayısıyla ortaya çıkan provokatif atmosfer, daha sonra Türkiye’ye ve hükümetimize dönük bir çok komplo girişimleri -1725 Aralık gibi- bu süreçte bazı aksamalara yol açtı. Ama geçen sene bu konudaki en önemli adım haziran ayında yasal bir çerçevenin çıkarılması ile sağlandı. ” 

Davutoğlu, ‘çözüm süreci’ ile ilgili olarak “Her türlü çalışmanın da yürütülmesi konusunda arkadaşlara da gerekli talimatları verdik. Birkaç kanaldan bu anlamda çalışmalar sürdürülüyor. Tabii neticesini de hep birlikte göreceğiz. İnşallah bu bahar; Türkiye’de çok daha güzel bir siyasi ortamda da, sosyal ortamda da güzel bir bahar havasının gelmesini sağlayacak gelişmelere sahne olur” diye konuştu. (ORDU)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

BM’den Kobanê’de hasar tespiti

SONRAKİ HABER

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Doğalgaz, olması gerekenden yüzde 59 daha ucuz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa