13 Şubat 2015 23:00

Obama'dan öldürülen 3 Müslüman için açıklama: Vahşi ve korkunç

ABD Başkanı Barack Obama, Kuzey Caroline eyaletinde 3 Müslüman gencin öldürülmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Obama, Müslüman gençlerin öldürülmesini 'vahşi ve korkunç' şeklinde tanımladı.

Paylaş

FBI’ın konuya ilişkin soruşturma başlattığını hatırlatan Obama, “Yerel yetkililerin devam eden araştırmalarına ek olarak FBI da federal kanunların çiğnenip çiğnenmediğini belirlemek amacıyla adım atıyor. Amerika’daki hiç kimse kim olduğu, nasıl göründüğü veya ibadet şekli sebebiyle hedef olmamalı. Michelle ve ben kurbanların sevenlerine taziyelerimizi sunuyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Genç Amerikalıların cenazesine yoğun katılımın olduğuna dikkat çeken Obama, “Hepimiz Amerika ailesiyiz. Ne zaman biri zamanından önce aramızdan ayırlsa, onların hayatlarını nasıl yaşadıklarını hatırlarız.” dedi.

Obama açıklamasında öldürülen 3 gençten biri olan Yusor Muhammed’in öğretmenine verdiği bir mülakatta kullandığı ifadelere yer verdi: “Amerika’da büyümek öylesine bir lütuf ki. Nereden geldiğin önemli değil. Farklı geçmiş ve inanışlara sahip çok farklı yerlerden çok farklı insanlar var ama burada hepimiz biriz.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün yaptığı bir konuşmada, Obama yönetimini 3 Müslüman gencin öldürülmesi ile ilgili sessiz kalmakla suçlamıştı. (CİHAN)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

'Bedelliye 200 bin 338 kişi başvurdu'

SONRAKİ HABER

ABD Savunma Bakanı Esper: Türkiye'nin NATO ekseninden kayması endişe veriyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa