13 Şubat 2015 16:44

Kenan Evren’in adı bulvardan yine silinemedi

Adana’da Kenan Evren’in isminin verildiği bulvarın adı bir türlü değiştirilemiyor. Yıllardır Büyükşehir Belediye Meclisinde tartışılan bu değişiklik bir kez daha ertelendi.

Paylaş

Çukurova ilçesindeki Kenan Evren Bulvarı’nın isminin ‘Demokrasi Bulvarı’ olarak değiştirilmesine ait komisyon raporu, CHP’li meclis üyelerinin ‘kabul’ oylarına karşın AKP ve MHP’li üyelerin teklifiyle ilgili müdürlüğe iadesine karar verildi. 

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Şubat ayı Meclis Toplantıları’nın son oturumu Belediye Başkan Vekil Ramazan Akyürek’in yönetiminde gerçekleşti. Gündeme alınan konuların önemli bir kısmı oy birliğiyle meclisten geçerken, bazı bulvar isimlerinin değiştirilmesi veya kimi yerlerle yeni şahsiyetlerin adının verilmesi maddesi öne çıktı. 

Adana’da birçok demokratik kitle örgütü ile meclis üyelerinin talebi olan Kenan Evren Bulvarı’nın adının ‘Demokrasi Bulvarı’ şeklinde değiştirilmesi fikri bir kez daha ötelendi. Maddeyle ilgili gündem dışı söz alan CHP Meclis Üyesi Vahap Çolak, 12 Eylül’de 6 bin kişinin öldüğünü, 600 bin kişinin gözaltına alındığını, 50’yi aşkın insanın idam edildiğini ve 2.5 milyon vatandaşın fişlendiğini, binlerce devlet memurunun yerlerinden sürüldüğünü söyledi. Çolak, “Bu acıyı biz niye çektik? Bu acıya yoğunlaşmamız gerekir. Bize niye bu kadar acı çektirdiler?” dedi. (Adana/CİHAN)

ÖNCEKİ HABER

Mutlu birey sayısı azalıyor

SONRAKİ HABER

Kayseri Cezaevinde tutuklulara ve ailelerine çıplak arama dayatması iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa