12 Şubat 2015 23:26

İzmir’de Öcalan’a özgürlük mitingi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Örgütü, PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın uluslararası bir komployla yakalanarak Türkiye’ye getirilmesinin yıl dönümü olan 15 Şubat’ta, ‘Öcalan’ın özgürlüğü tüm halkların özgürlüğüdür’ sloganıyla Buca Hipodrom Newroz alanında miting düzenleyecek.

Paylaş

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Örgütü, PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın uluslararası bir komployla yakalanarak Türkiye’ye getirilmesinin yıl dönümü olan 15 Şubat’ta, ‘Öcalan’ın özgürlüğü tüm halkların özgürlüğüdür’ sloganıyla Buca Hipodrom Newroz alanında miting düzenleyecek. 

HDP İl binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan HDK İzmir İl Eş Sözcüsü Dilan Akpolat, Türkiye’de kalıcı barışın, eşit, özgür ve demokratik bir geleceğin ilk koşulunun sağlıklı ve şeffaf bir müzakere olduğunu belirtti. Bunun ilk adımının da Abdullah Öcalan’ın özgürlüğünün sağlanması olduğunu dile getiren Akpolat, 15 Şubat Pazar günü yapılacak olan mitinge HDK olarak destek vereceklerini söyledi. Akpolat, “Ortak özgür bir yaşam ve toplumsal barış için Sayın Öcalan’a özgürlük diyoruz, komployu lanetliyoruz” dedi. 

HDP İl Eş Başkanı Mizgin Irgat ise “Başta Sayın Abdullah Öcalan olmak üzere tüm siyasi ve hasta tutsakların bir an önce özgürlüğüne kavuşması şiarıyla Ege Bölgesi merkezi İzmir olacak şekilde bir miting düzenleyeceğiz. HDP olarak barış çığlığımızı yükselteceğiz” dedi. Irgat barıştan ve özgürlükten yana olan herkesi mitinge davet etti. (İzmir/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

O villalar için yeni gelişme!

SONRAKİ HABER

Kısa film iyi gider

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa