12 Şubat 2015 23:12

Esenyalı’dan 8 Mart şölenine çağrı

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü hazırlıkları şimdiden başladı. Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği de hazırlıklarını hızlandırdı.

Paylaş

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü hazırlıkları şimdiden başladı. Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği de  hazırlıklarını hızlandırdı.

“Sözümüzü,emeğimizi,gücümüzü birleştirdik. Haydi kadınlar dayanışmayı büyütmeye!” sloganıyla 7 Mart tarihinde büyük bir şölen düzenleyecek  olan dernek yönetimi, tüm kadınları şölenlerine davet etti.

8 Mart çalışmaları hakkında bilgi veren dernek yöneticilerinden Yüksel Yıldız, özellikle kadın emeği,kadına yönelik şiddet ve Aile ve Nüfusun Korunması Programı kapsamında açıklanan kadın istihdamı ve yarı zamanlı çalışmaya ilişkin özel bir çalışma yürütmeye başladıklarını ifade etti. Yıldız, çalışma saatlerinin düşürülmesinden,taşeron ve güvencesiz çalışmanın son bulmasına,eşit işe eşit ücretten,gece çalışmasının yasaklanmasına,kadınlara yönelik her türlü şiddetin son bulması ve ücretsiz kreşlerin açılması talepleriyle 8 Martta alanlarda olacaklarını söyledi. Hem dernekte, hem mahallelerde işçi kadınlarla bir araya geldiklerini Yıldız, kadınların çalışma saatlerinin düşürülmesi ve çocukları için ücretsiz kreş istediklerini söyledi. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘Takipsizlik kararı beni şaşırtmadı’

SONRAKİ HABER

Urfa’da sağanak yağış hayatı felç etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa