12 Şubat 2015 18:27

YPG'li Atak'ın cenazesi toprağa verildi

Rojava - Türkiye sınırında yaşanan trafik kazası sonucu yaşamını yitiren YPG'li Barış Atak'ın cenazesi, Şırnak'ta binlerce kişinin katıldığı bir törenle toprağa verildi.

Paylaş

Türkiye - Rojava sınırından geçerken yoldan geçen bir aracın çarpması sonucu dört gün önce ağır yaralanan YPG'li Barış Atak, tedavi için getirildiği Cizre Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. YPG'li Barış Atak'ın cenazesi, otopsi için Diyarbakır'a götürüldü. Otopsi işlemlerinden sonra yüzlerce araçlık konvoyla memleketi Şırnak'a getirilen YPG'li Barış Atak'ın cenazesini binlerce kişi karşıladı. Cenaze törenine DTK Eş Başkanı Selma Irmak, Şırnak ve Kumçatı belediye eş başkanlarının yanı sıra binlerce kişi katıldı. 

'KAHRAMANLARIMIZI TOPRAĞA VERİYORUZ' 

Atak'ın cenazesi, "Şehid namırın" sloganları eşliğinde Yeşilyurt Mahalle Mezarlığı'nda defnedildi. Törende konuşan DTK Eş Başkanı Selma Irmak, Kürt halkının özgürlüğe yaklaştığı bugünlerde gençleri toprağa vermeye devam ettiklerini ifade etti. 

YPG'li Atak'ın babası Zübeyit Atak ise, oğlunun Türkiye'deki zulüm ve baskı politikalarını kabul etmeyerek özgürlük hareketine katıldığını belirterek, "Oğlum özgürlük mücadelesinde şahadete ulaşmıştır, bundan sonra oğlumun mücadelesini aynı kararlılık sürdürme sözünü veriyorum" dedi. (Şırnak/DİHA) 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Uyuzdan kırılan köy yüzüstü bırakıldı

SONRAKİ HABER

İspanya Komünist Partisi (Marksist-Leninist) 9. kongresini topladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa