12 Şubat 2015 18:01

Sağlık dönüştü şimdi ne yapacağız?

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans salonunda, “Sağlık dönüştü şimdi ne yapacağız” başlıklı bir konferans düzenlendi.

Paylaş

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans salonunda, “Sağlık dönüştü şimdi ne yapacağız” başlıklı bir konferans düzenlendi. 

DEÜ Hemşirelik Fakültesi’nin düzenlediği ve DEÜ Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Can Cimilli’nin konuşmacı olduğu konferansta sağlıkta dönüşüm süreçleri, ülkenin ekonomik ve sosyal koşulları ve siyasi iktidarla bağı konuşuldu. 
Can Cimilli, Dünya Bankası ve IMF’nin bir projesi olan “Sağlıkta Dönüşüm”ün sosyal devlet anlayışının terkedilmesi süreci belirterek, dönüşümü, özel sektör, toplum sağlığı ve sağlık çalışanları açısından değerlendirdi. 
Cimilli, piyasanın varlığının sağlık hizmetlerini hak olmaktan çıkardığını ve tekelci kapitalizmin insafına bıraktığını anlattı. Konferansa katılan sağlık emekçileri kamusal sağlık hizmeti mücadelesi vermenin gerekliliğini vurgulayarak, nitelikli, ulaşılabilir, ücretsiz sağlık hizmeti mücadelesi için sağlık emekçileri ve sağlık hizmeti alan tüm insanların birlikte mücadelesinin zorunluluk olduğunu ifade etti.(İzmir/EVRENSEL) 

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Yarın eğitimci grevde öğrenci boykotta

SONRAKİ HABER

Eskişehir'de kadınlar, kadın cinayetlerine karşı yaşam zinciri oluşturdu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa