12 Şubat 2015 17:52

'İsrail, Kudüs’te 20 bin evi yıkmaya hazırlanıyor'

İsrail’in Kudüs’te Filistinlilere ait 20 bin evi yıkmayı planladığı açıklandı. Kudüs’teki Ekonomik ve Toplumsal Haklar Merkezi Başkanı Ziyad el-Hammuri, yıkılmak istenen 20 bin evin listeye alındığını söyledi.

Paylaş

Quds Net haber ajansının haberine göre Kudüs’teki Ekonomik ve Toplumsal Haklar Merkezi Başkanı Ziyad el-Hammuri, İsrail’in Filistinlilere ait 20 bin evi ruhsatsız olduğu gerekçesiyle yıkmayı planladığını açıkladı. 

Yakın Doğu Haber'de yer alan habere göre Ziyad el-Hammuri, “İşgalci rejim ‘ruhsatsızlık yasasını’ Filistinlilerin varlığına yönelik bir silah olarak kullanıyor” dedi ve İsrail’in Kudüs’teki Filistinlilere ait 20 bin evi yıkım listesine aldığını söyledi.

Bir eve ruhsat alınmasının 5 ila 8 yıl sürdüğünü belirten Ziyad el-Hammuri, ayrıca bir eve ruhsat alınabilmesi için 30 ila 50 bin dolar gerektiği için Filistinlilerin evlerini ruhsat almadan inşa ettiğini söyledi.

Ekonomik ve Toplumsal Haklar Merkezi Başkanı Ziyad el-Hammuri, Filistinlilere uygulanan bu zorlayıcı şartların Yahudiler için uygulanmadığını ve onların vergilerden muaf tutulduğunu söyledi.

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Mısır'da tutuklu Al Jazeera çalışanları serbest

SONRAKİ HABER

Ceren Özdemir'in ardından: Bale öğretmeni olmak istiyordu, hayatını sanata adamıştı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa