12 Şubat 2015 16:15

YPG: Güçlerimiz IŞİD'e önemli darbeler vurdu

YPG Basın Merkezi, 5 köyün daha IŞİD'den temizlendiğini ve 2 cephede de temizlik operasyonlarının sürdürüldüğünü açıkladı.

Paylaş

YPG'nin köylerdeki operasyonları sürüyor. 150'nci gününde devam eden operasyonlara ilişkin açıklama yapan YPG Basın Merkezi, IŞİD'in işgal girişimine karşı yürütülen Kobanê direnişinin 150'nci gününe girdiği hatırlatılarak, dün gece kentin güneybatısında bulunan 5 köyün özgürleştirildiğini duyurdu. 

Büyük ve Küçük Pendir ile Pendira Ênil, Zekeriya ve Bestikê köylerinin kısa sürede özgürleştirildiğine işaret edilen YPG açıklamasında, "Güçlerimiz IŞİD'e önemli darbeler vurmuştur. Operasyondaki ölü ve yaralı çete sayısı tam olarak tespit edilememiştir. Biri emir adı verilen çete başı olmak üzere 2 IŞİD'li ölü olarak ele geçirilmiştir. Alandaki operasyon devam etmektedir" denildi. 

YPG'nin açıklamasında, eş zamanlı olarak Kobanê'nin batısında da operasyonlar düzenlediği, Mişko köyü ve çevresindeki operasyonda çok sayıda IŞİD'linin öldürüldüğünü; ancak öldürülen IŞİD'li sayının tam olarak netleştirilemediğini belirterek, bu alandaki çatışmaların halen sürdüğü bilgisi paylaşıldı. 

HASEKÊ'DE 3 IŞİD'Lİ ÖLDÜRÜLDÜ

YPG/YPJ savaşçılarının dün gece Cizirê Kantonu kenti olan Haseke'ye bağlı Um Dibis köyü yakınlarında bulunan Mezra Şemîran bölgesinde de bir saldırı düzenlendiğinin belirtildiği açıklamada, IŞİD'e ait bir konvoyun hedeflendiği, saldırıda bir askeri aracın imha edildiği, 2 IŞİD'linin öldürüldüğü ve 3 IŞİD'linin de yaralandığı belirtildi.

YPG, güçlerinin eş zamanlı olarak aynı bölgede bulunan Sebîq kavşağındaki çete noktasını da hedef aldığını ve burada da tespit edilebilen bir IŞİD'linin öldürüldüğünü kaydetti. (Kobanê/DİHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Elektriksiz köylüleri yeni trafo sözü sakinleştirdi

SONRAKİ HABER

AYM: Tutuklunun ölümü yaşam hakkı ihlali

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa