12 Şubat 2015 14:35

PYD Eşbaşkanı Charlie Hebdo’yu ziyaret etti

PYD Eşbaşkanı Asya Abdullah ve beraberindeki heyet Fransa’daki temaslarını sürdürüyor. Heyet, El-kaide saldırısı sonucu 12 kişinin yaşamını yitirdiği Charlie Hebdo dergi binasını ziyaret etti.

Paylaş

İçlerinde Demokratik Birlik Partisi (PYD) Eşbaşkanı Asya Abdullah, Askeri Meclis Üyesi Kadın Savunma Birlikleri (YPJ) Nesrin Abdullah ve PYD Fransa temsilcisi Xalit Îsa’dan oluşan Rojava heyeti dergi çalışanları tarafından karşılandı. 

Rojava heyeti dergi ziyaretinde Kürt halkı ve Demokratik Özerklik Yönetim bölgeleri adına Fransız halkına ve çalışma arkadaşlarına başsağlığı dileklerinde bulundu.  

PYD Eşbaşkanı dergi binasının önüne yaşamlarını yitirenler anısına çiçek bırakarak, insanlık değerlerini savunmak için teröre karşı ortak hareket edilmesi gerektiği çağrısında bulundu. Rojava heyeti yanlarında getirdikleri çiçekleri yaşamlarını yitiren dergi çalışanlarının vuruldukları yerlere bıraktı.

YPJ Komutanı Nesrin Abdullah, Fransa şehitlerinin intikamının Kobanê’de alındığını belirtti ve teröre karşı her yerde mücadele edeceklerinin sözünü verdi.

Dergi çalışanları ise Kürt halkının ve YPG’nin IŞİD'e karşı direnişini selamlayarak desteklediklerini ifade etti. Erîk Barswolid, Batrêk Biyo û Zeyneb El-Razî isimli dergi çalışanları heyetin göstermiş olduğu bu anlamlı ve insani tutuma karşı teşekkürlerini ilettiler. (ANHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Mahkeme 'üç renkli forma'yı yeniden inceleyecek

SONRAKİ HABER

2 yıl sonra 10 cenaze ailelerine teslim edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa