11 Şubat 2015 16:33

AKP’li değilsen hizmet yok

Erzurum’da etkili olan kar yağışı nedeniyle 350’den fazla köy ve mezranın yolu kapanırken, AKP’li Erzurum Büyükşehir Belediyesinin, DBP’li Karaçoban, Karayazı, Hınıs ve Tekman belediyelerine bağlı olan yerlerin yollarını açmadığı ileri sürüldü.

Paylaş

Erzurum’da etkili olan kar yağışı nedeniyle 350’den fazla köy ve mezranın yolu kapanırken, AKP’li Erzurum Büyükşehir Belediyesinin, DBP’li Karaçoban, Karayazı, Hınıs ve Tekman belediyelerine bağlı olan yerlerin yollarını açmadığı ileri sürüldü.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in, “DBP’li belediyeler benden hizmet beklemesin” dediğini söyleyen DBP’li Hınıs Belediyesi Eş Başkanı Hasan Basri Fırat, “DBP’li belediyelerin bütçelerinden alınan para ile AKP’li belediyelere hizmet veriliyor” dedi.

Erzurum ve ilçelerinde 2 gün devam eden etkili kar yağışı nedeniyle Hınıs’ta 105, Tekman’da 114, Karayazı’da 110 ve Karaçoban’da ise 30 köy ve mezra yolu ulaşıma kapandı. Büyükşehir Yasası ile birlikte ana cadde, alt yapı, su, köy ve mezra yollarının açılması Büyükşehir Belediyesinin çalışma alanında olmasına ve her ay ilçe belediyelerinin bütçesinden yüzde 45 kesinti yapılmasına rağmen AKP’li Büyükşehir Belediyesi, belediyelerin DBP’de olduğu ilçelere hizmet götürmüyor.

‘DBP’Lİ BELEDİYELER HİZMET BEKLEMESİN’

DBP’li Hınıs Belediyesi Eş Başkanı Hasan Basri Fırat, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in “DBP’li belediyeler benden hizmet beklemesin” dediğini belirterek, “Karaçoban, Karayazı, Hınıs ve Tekman belediyeleri DBP’li olduğu için Büyükşehir Belediyesi tarafından hiçbir hizmet verilmiyor. Her ay belediye bütçelerimizden yüzde 45 kesinti yapıyor Büyükşehir Belediyesi. Buna rağmen her hizmetten yoksun bırakılıyoruz. Bizim bütçemizden çıkan paralarla AKP’li ilçe belediyelerine hizmet veriliyor, bizler bundan yoksun bırakılıyoruz” dedi. Kendi imkanlarıyla köy ve mezra yollarını açmaya çalıştıklarını belirten Fırat, “Büyükşehir’in ça lışma alanına girmesine rağmen köy ve mezra yollarını biz açmaya çalışıyoruz. Kısıtlı imkanlarımız nedeniyle başa çıkamıyoruz. Ekipmanlarımız eksik kalıyor. Elimizde olan kepçe ile çalışma yürütüyoruz” dedi.

KAR ISLAK OLDUĞU İÇİN ZORLANIYORLARMIŞ!

DİHA’nın konuya ilişkin telefonla görüştüğü Büyükşehir Belediyesi Hınıs Koordinasyon Başkanı Burhan Sever ise “Kar ıslak olduğu için makinelerimiz zorlanıyor. Yolları kapalı olan köy yollarını açma çalışmalarımız devam ediyor. Kaç köy yolu kapalı tam olarak bilemiyorum” dedi. (Erzurum/DİHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Mersin'de nükleer karşıtları mitinge hazır

SONRAKİ HABER

Kayseri Cezaevinde tutuklulara ve ailelerine çıplak arama dayatması iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa