Şık ve Şener’e konferans daveti

Şık ve Şener’e konferans daveti

AHMET Şık ve Nedim Şener, 7. Küresel Araştırmacı Gazetecilik Konferansı’na (GIJC) davet edildi. Ukrayna’nın başkenti Kiev’de Ekim ayında düzenlenecek konferansta tutuklu gazetecilerin “Daniel Pearl”* ve “Global Shining Light” ödüllerini sunmaları istendi.Konferansın yönetim kurulundan Danimarkalı gazeteci Henrik Kau

AHMET Şık ve Nedim Şener, 7. Küresel Araştırmacı Gazetecilik Konferansı’na (GIJC) davet edildi. Ukrayna’nın başkenti Kiev’de Ekim ayında düzenlenecek konferansta tutuklu gazetecilerin “Daniel Pearl”* ve “Global Shining Light” ödüllerini sunmaları istendi.Konferansın yönetim kurulundan Danimarkalı gazeteci Henrik Kaufholz, araştırmacı gazetecilerin küresel olarak, sadece işlerini iyi yaptıkları için zor koşullarda bulunan meslektaşlarına destek vermesinin önemini belirtti ve Türkiye otoritelerinin bu davetle harekete geçmesini umduğunu söyledi. (BİA)

* Daniel Pearl 1 Şubat 2002 yılında Afganistan’da El Kaide tarafından başı kesilerek öldürülmüştü. Amerika vatandaşı olan Pearl, Afganistan’da Wall Street Journal için çalışıyordu.

www.evrensel.net