10 Şubat 2015 17:25

Galatasaray'dan Beyaz TV'ye yalanlama

Galatasaray Kulübü, dün akşam oynanan Eskişehirspor maçının ardından Felipe Melo ile Wesley Sneijder'in yumruklaştığı iddiasında bulunan Beyaz TV'yi yalanladı.

Paylaş

Galatasaray'dan yapılan açıklamada, "Dün akşam oynanan Eskişehirspor – Galatasaray maçının ardından Beyaz TV’de yayınlanan Derin Futbol isimli magazin programında amacı habercilik olmayan, tamamen kişilerin hayal gücüne dayanan yalan bir "haber denemesi" yer almıştır. Ortaya atılan iddiaya göre söz konusu maçtan sonra futbolcularımız Felipe Melo ve Wesley Sneijder arasında bir yumruklaşma meydan gelmiştir. Bu iddia, heyecan yaratmak amaçlı bir senaryo olarak başarılı olsa da "haber" olarak tek kelimeyle yalandır. 

Söz konusu magazin programında buna benzer senaryolar, iddialar adeta standart halini almış ve "program formatı" haline dönüşmüştür. Bu tip saçma senaryoları önce ortaya atıp sonra saatlerce onun üzerinde konuşmak ve yorum yapmak spor programı dışında başarılı olabilir ama yalandan beslenen bu anlayış Türk sporuna büyük zarar vermektedir. Galatasaray Spor Kulübü olarak amacı habercilik olmadığı aşikar olan bu oluşuma karşı her türlü hukuki hakkımızı saklı tuttuğumuzun kamuoyu tarafından bilinmesini isteriz." denildi. (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Kürdistani partilerin genel başkanları bir araya geldi

SONRAKİ HABER

Dersim’deki kurultaydan çağrı: Tarım, hayvancılık ve çevre mücadelesi birlikte olmalı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa