10 Şubat 2015 15:50

‘Yıkım ve tehditlerinize boyun eğmeyeceğiz’

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’in Dikmen Vadisi’ni polis zoruyla boşaltma kararına karşı direnen vadi halkına yönelik baskılar sürüyor.

Paylaş

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’in Dikmen Vadisi’ni polis zoruyla boşaltma kararına karşı direnen vadi halkına yönelik baskılar sürüyor.

Dikmen Vadisi Barınma Hakkı Bürosu, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’in “Dikmen Vadisi’nin polis zoruyla boşaltılacağı” yönünde yaptığı açıklamalar ve vadi halkından Tarık Çalışkan’a gelen tehdit mesajlarına ilişkin Mülkiyeliler Birliğinde basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Dikmen Vadisi halkı, Avukat Deniz Özbilgin, Mimarlar Odası ve Şehir Planlamacıları Odası Ankara Şube yöneticileri katıldı. “Yıkım ve tehditlerinize boyun eğmeyeceğiz” pankartının asıldığı toplantıda Gülhan Yalnız açıklama yaptı.

AKP Hükümetine, Büyükşehir Belediyesine, müteahhitlere ve silahlı çetelere karşı 9 yıldır vadiyi ve yaşam haklarını korudukları belirten Yalnız, “Melih Gökçek bu saldırılara bir yenisini daha eklemek istiyor. Gazetelere verdiği demeçlerde ve yaptığı açıklamalarda bizi polis zoruyla çıkaracağını ve Eymir Gölü ile ilgili de gereken çalışmanın yürütüleceğini söylüyor. Senelerdir uyguladığı bu yasa dışı yollar, usulsüz hak ihlalleri, yöntemlerini kullanarak barınma hakkımızı ve yaşam alanımızı elimizden almaya çalışıyor” dedi. 

Geçtiğimiz günlerde vadinin satışına ilişkin 2 kez ihale açıldığını ve gösterilen direniş sonucu bu ihalelerin iptal edildiğini hatırlatan Yalnız, “Gökçek’in asıl hazmedemediği mahalledeki dayanışma, birlik ve ortak direnme duygusudur. Mahallede yaşayanlar halk değil eli silahlı çeteler diyen Melih Gökçek’e hatırlatmak isteriz ki burada bir arada yaşamı savunan bir mahalle halkı var. Eli silahlı çete diye söz ettikleri ise kendi maşalarıdır” diye konuştu. (Ankara/DİHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Suriye ordusu ve Hizbullah'tan güney cephesi operasyonu

SONRAKİ HABER

CHP Milletvekili Gürer’den önerge: Çiftçi borçlarında faiz silinsin

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...