09 Şubat 2015 16:20

Dersim’de okul boykotu

Dersim Halk Meclisi, Alevi örgütleri tarafından zorunlu din derslerine karşı başlatılan okul boykotuna destek amacıyla basın açıklaması yaptı.

Paylaş

Dersim Halk Meclisi, Alevi örgütleri ve Eğitim Sen tarafından zorunlu din derslerine karşı başlatılan okul boykotuna destek amacıyla basın açıklaması yaptı.

Alevi örgütleri ve Eğitim Sen'in boykot çağrısına Dersimliler çocuklarını okullara göndermeyerek yanıt verdi. Ayrıca konuyla ilgili basın açıklaması yapıldı.

Belediye Yeraltı Çarşısı üzerinde düzenlenen ve Belediye Eş Başkanı Mehmet Ali Bul ile çok sayıda vatandaşın katıldığı açıklamada konuşan EMEP İl Başkanı Mustafa Taşkale, AKP Hükümetinin din bezirganlığı yaparak ayakta kalmaya çalıştığını belirterek, “AKP itaatkar nesiller yetiştirmeye çalışıyor. Bunun tek yolunun da küçük yaşta daha öncesine giderken onları zorunlu din derslerine tabi tutmak olduğunu biliyor” dedi. Taşkale, devletin tüm inanç grupları üzerinden elini çekmesi gerektiğini ifade ederek, başlatılan boykotu güçlü şekilde desteklemeye devam edeceklerini söyledi.  Açıklamada konuşan DBP İl Eşbaşkanı Ergin Doğru ise boykotun il genelinde yüzde 80’i bulduğunu açıkladı. (Dersim/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Olağanüstü bir 8 Mart, olağanüstü bir kadın mücadelesi

SONRAKİ HABER

Alilağa Belediyesinden atılan işçilerin işe iade davaları yarın görülecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa