09 Şubat 2015 15:25

‘Fidan’ın istifası çözüm sürecini etkilemez’

AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın istifa etmesinin çözüm sürecini etkilemeyeceğini söyledi.

Paylaş

AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın istifa etmesinin çözüm sürecini etkilemeyeceğini söyledi.

Mahir Ünal, Bolu'da kurum temsilcileriyle öğle yemeğinde buluştu. Burada gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını  yanıtlayan Ünal, Haziran ayında yapılacak genel seçimlerde anayasayı değiştirmek için 400 milletvekiline ihtiyaçları olduğunu belirtti.Hakan Fidan'ın istifasıyla ilgili soru üzerine Ünal, bu konuda Cumhurbaşkanı ve Başbakanın gerekli açıklamayı yaptıklarını hatırlatarak, “Bundan sonrası Hakan Fidan'ın siyasetin içerisinde olup olmayacağıyla ilgilidir” dedi.

Ünal, “Hakan Fidan'ın istifası çözüm sürecini sekteye uğratır mı?” sorusunu ise şöyle cevapladı: “Çözüm süreci bir kişiye ya da kuruma dayalı olarak yürütülen bir süreç değil. 2 yıldan beri başarıyla sürdürülen çözüm süreci Edirne'deki vatandaşımız tarafından da, Şırnak'taki vatandaşımız tarafından da sahip çıkılan, sürdürülmesi istenen ve kamu oyunun yüzde 70 desteğine ulaşmış bir süreçtir. Çözüm süreci ne HDP'nin, ne örgütün, ne İmralı'nın tavrıyla değişecek bir süreç olmadığı gibi, bu tarafta da herhangi bir siyasi ya da bürokratik aktörün tavrıyla akamete uğrayacak bir süreç değildir. Devletimizin ve hükümetimizin arkasında durduğu ve milletimizin terör belasından kurtarılması için yürütülen bir süreçtir. O yüzden herhangi bir sorun oluşacağını zannetmiyorum.” (BoluDHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İstanbul’da 'Öcalan'a özgürlük' için yürünecek

SONRAKİ HABER

Evrensel 25 yaşında: Gerçeklerden vazgeçmeyeceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa