09 Şubat 2015 12:36

Diyarbakır'da toplantı ve yürüyüş güzergahları belirlendi

Diyarbakır Valiliği, kentte 2015 yılı içerisinde gerçekleştirilecek toplantı ve yürüyüş güzergahlarını açıklarken, toplantı ve yürüyüş güzergahlarını 3 nokta olarak belirledi.

Paylaş

Valilikten yapılan açıklamaya göre, İstasyon Meydanı, Newroz alanı ve TÜYAP Fuar Merkezi toplantı ve yürüyüş noktaları olarak belirlendi.

İstasyon Meydanı'nda yapılacak miting için ilk toplanma yeri Urfakapı Kavşağı olarak belirlendi. Buna göre de Urfakapı Kavşağı'ndan İstasyon Caddesi'ni takiben İstasyon Meydanı'na ulaşılabilinecek. Dağılma yön ve yerleri de yine İstasyon Caddesi'nin yanı sıra Mehmet Akif Ersoy Caddesi ve Bağlar İstikameti olarak belirlendi. 

Newroz alanı için ilk toplanma yeri ise Zümrütkent Caddesi. Burada toplanıldıktan sonra Zümrütkent Caddesi'ni takiben Newroz alnına ulaşılacak. Dağılma yön ve yerleri için de Zümrütkent Caddesi istikameti, Yeni Hal 1. ve 2. Cadde istikameti, Urfa Yolu istikameti ve Hamravat Evleri istikameti saptandı. 

TÜYAP Fuar Merkezi için ise ilk toplanma yeri Elazığ Caddesi Unatlar Oto Ford Servisi karşısında bulunan boş alan. Elazığ Caddesi üzerinden takip edilecek yürüyüş güzergahı ile toplantı alanına varılabilinecek. Buradaki etkinliklerin dağılma yön ve yerleri de Elazığ Caddesi şehir merkezi istikameti, Üçkuyular TOKİ istikameti, Arıtma Tesisleri istikameti ve Elazığ Caddesi Ergani istikameti olarak belirlendi. (DİHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

HDP'de aday adaylığı başvuruları için tarih 16 Şubat

SONRAKİ HABER

YSK, Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak’ın mazbatası iptal etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa