08 Şubat 2015 16:11

Tribünlerde Osmanlı propagandası

Osmanlıspor tribünlerine 16 Türk devletini temsilen bayraklar asılırken, seyirciler "Osmanlıspor 2015" yazılı forma giydi.

Paylaş

PTT 1. Lig'in 19. haftasında oynanan Osmanlıspor-Altınordu maçında gariplikler yaşandı. 

"Diriliş" dizisinin müziğiyle başlayan maçta, stadın maraton tribününe önceden Osmanlıspor futbolcularının fotoğraflarının yer aldığı kısım, tarihte kurulan 16 Türk devletinin bayraklarıyla donatıldı. Ayrıca "Osmanlıspor 2015" yazılı forma giyen seyiciler 16 Türk devletinin sancaklarını taşıdı. Kale arkası tribünlerinde ise "Kayı Boyu"nun sancağının yer aldığı pankart dikkatlerden kaçmadı. Osmanlı Devleti'nin sancağının yer aldığı büyük pankart ise skor tabelasının hemen yanında yer aldı.

Mehteran takımının da hazır bulunduğu karşılaşmayı yaklaşık 4 bin Osmanlıspor seyircisi izledi. Osmanlıspor'un sezon başından beri en yoğun taraftar desteğiyle oynadığı karşılaşmada, maç boyunca tribünlerden mehteran eşliğinde "Ya Allah Bismillah" tezahüratları yükseldi.

"EY ŞAMPİYONLUK YA SEN BENİ ALIRSIN YA DA BEN SENİ"

Stadyumun her tarafına "Yeniçeriler", "Şehzadeler", "Akıncılar", "Süvariler" ve "Topçular"ın pankartları asıldı. Asılan pankartlarda "Osmanlıysan övün, değilsen itaat et", "Biz ne ilk Osmanlıyız. Biz sonlanmayan Osmanlıyız", "Sensiz geçen onca yıla elveda", "Ey şampiyonluk ya sen beni alırsın ya da ben seni. Sonlanmayan Osmanlı", "Dikkat, derin mazi içerir" ifadeleri gözlerden kaçmadı.

Öte yandan tribünde bulunanların Ahmet Gökçek'e "Kurucu Başkan" tezahüratları dikkat çekti. Ayrıca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'te karşılaşmayı maç boyunca protokol tribününden takip etti.

GÖKÇEK: 'OSMANLI'YI YENİDEN YAŞATIYORUZ'

Osmanlıspor Kurucu Başkanı Ahmet Gökçek, "Osmanlıspor organizasyonu yeni bir organizasyon değil. İsim telifi yaklaşık 3 sene önce alındı. Şu anda Osmanlı'nın yeniden canlanmasıyla ilgili çalışmalar aslında bizim büyük bir şansımız" dedi. 

Altınordu maçına kadar ekip halinde Ankara'nın bütün ilçelerinde taraftar çalışması yürüttüklerini belirten Gökçek, "Bu çalışma ciddi bir ses getirdi. Sağ olsun bizi kırmadılar, herkes maça geldi. Bundan sonra herkes görecek taraftar sayısı gün be gün artacak" ifadelerini kullandı. 

Gökçek, "Biz burada aslında Osmanlı'yı temsil etmiyoruz. Aslında Osmanlı'yı insanlara hatırlatmaya, yaşatmaya çalışıyoruz. Bizim burada altınız çizerek söylüyoruz, Osmanlı'yı asla temsil etme gibi bir görevimiz asla yok" dedi. (Ankara/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

G.Saray'da Burak Yılmaz, Eskişehirspor kadrosunda yok

SONRAKİ HABER

8’inci Halkevleri Basın, Yayın ve Dayanışma Ödülleri: Evrensel’e 2 ödül

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...