08 Şubat 2015 14:32

'Hakan Fidan, Davutoğlu'nun yanında yer alacak'

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın istifasını değerlendirirken, Fidan'ın Başbakan olacağı iddialarına cevap verdi.

Paylaş

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, CNN Türk'te gündeme ilişkin soruları yanıtladı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan'nın milletvekili adayı olmak için görevinden istifa etmesini değerlendiren Akdoğan, "Hakan Fidan, Ahmet Davutoğlu'nun yanında yer alacak, arkasında duracak en çok güvendiği isimlerden biridir" dedi.

AK Parti'nin Genel Başkanı'nın belli olduğunu, böyle bir arayış bulunmadığını vurgulayan Yalçın Akdoğan, şunları söyledi:

"Hakan Fidan'nın böyle bir düşüncesi de yoktur. Bu tür şeylere çekmek Fidan'ı ve Başbakan'ı yıpratmaya dönük yorumlardır. Gülmeden edemiyorum. Komik şeyler bunlar. Hakan Fidan sanki Ahmet Davutoğlu'na karşı bir şekilde, bir senaryonun parçası olarak istifa ettirildi falan. Bu son derece yanlış. Büyük bir kara cehalettir bu. Davutoğlu'nun en güvendiği isimlerden biridir. Koruma kalkanı içine girme gibi bir şey yok niye korksun?" (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

HDP PM toplantısı sonuç bildirgesi açıklandı

SONRAKİ HABER

Batı Şeria ve Gazze'de binlerce kişi Trump'ın işgal planına karşı sokağa çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa