06 Şubat 2015 17:06

Nöbet dayatmasına karşı iş bırakıyorlar

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Aksaray Şube Başkanı Aydın Erol, 'Fazladan ve keyfi çalışma uygulamaları barındıran nöbet genelgesini tanımıyoruz. Geri çekilmezse 11 Şubat’ta hizmet üretmeyeceğiz' dedi.

Paylaş

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Aksaray Şube Başkanı Aydın Erol, “Fazladan ve keyfi çalışma uygulamaları barındıran nöbet genelgesini tanımıyoruz. Geri çekilmezse 11 Şubat’ta hizmet üretmeyeceğiz” dedi.

SES İstanbul Şubeleri birinci basamak sağlık hizmeti çalışanlarına dayatılan nöbete karşı basın toplantısı düzenledi. SES Aksaray Şube Başkanı Aydın Erol, şube binasında yapılan açıklamada şunlara dikkat çekti: “Angaryayı, kuralsız çalışmayı barındıran uygulamalara karşılık fedakarca çalışan sağlık emekçilerinin geleceğe dair belirsizlikleri nedeniyle kaygılıyız.”

Tek taraflı hazırlanmış sözleşme ile çalışma, keyfi cezalandırma, ücretlerde kesinti, esnek mesai uygulaması ve çoklu görevlerin sağlık çalışanlarının üzerinde bir yük olduğunu söyleyen Erol, nöbet dayatmasıyla bunun arttığına dikkat çekti. Fazladan ve keyfi çalışma uygulamaları barındıran nöbet genelgesini tanımadıklarının ifade eden Erol, “Genelde geri çekilmezse 11 Şubat’ta hizmet üretmeyeceğiz” dedi. Erol, “Hükümetin bütün negatif uygulamalarına karşı herkese eşit, nitelikli, ulaşılabilir ve anadilinde sağlık eğitiminin sendika mücadelemizin temel dinamiğinde yer alıyor” ifadelerini kullandı. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Şiddete maruz kalan doktor 10 günlük rapor aldı

SONRAKİ HABER

Evrensel 25 yaşında: Gerçeklerden vazgeçmeyeceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa