06 Şubat 2015 15:13

Erdoğan gecikince ezan 10 dakika geç okundu

Bursa’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gecikmesi sebebiyle namazını kılacağı Ulu Camii'nde ezan 10 dakika geç okundu.

Paylaş

Bursa’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gecikmesi sebebiyle namazını kılacağı Ulu Camii'nde ezan 10 dakika geç okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bazı tesislerin toplu açılışını yapmak, 'Büyük Roman Ödülü' törenine katılmak ve iş adamlarıyla buluşmak üzere Ankara'dan Cumhurbaşkanlığı uçağıyla Yenişehir Havaalanı'na geldi. Mavi halı serilen havaalanında Erdoğan'ı Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve milletvekilleri karşıladı. Eşi Emine Erdoğan, Çalışma Bakanı Faruk Çelik, İçişleri Efgan Ala ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da Erdoğan’a eşlik etti. Erdoğan buradan helikopterle Garnizon Komutanlığı’na hareket etti. Erdoğan, Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık ile yaklaşık 30 dakika görüştü.

Erdoğan, daha sonra cuma namazı için Ulu Camii’ne geçti. Erdoğan’ın geç kalması sebebiyle 12.25’te okunması gereken ezan 12.35’te okundu. Cuma öncesinde vaaz veren Bursa Müftülüğü vaizlerinden Mustafa Bülbül haramın dindeki yerini ve yaklaşılmaması gerektiğini anlattı. Erdoğan’ın camiye girişi esnasında bazı vatandaşların ayağa kalktığı, bazılarının ise salavat getirdiği görüldü. Cami içerisinde ilerlerken vatandaşları başı ile selamlayan Erdoğan en ön safa geçerek namazını kıldı.

Namazın ardından imam odasına geçen Erdoğan, bir süre burada dinlendi. (CİHAN)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Alsancak'ta İZBAN banliyö treninde patlama: 7 yaralı

SONRAKİ HABER

Birleşik Metal-İş üyesi işçiler, MESS dayatmasına karşı fazla mesaiye kalmayacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa