06 Şubat 2015 12:40

Olmuksan 10 Şubat’ta greve çıkacak

Selüloz-İş Genel Başkan Ergin Alşan, Olmuksan’ın Adana, Çorlu, Çorum, İnegöl, İzmir, Gebze ve Edirne’de bulunan fabrikalarında 10 Şubat’ta greve çıkacaklarını duyurdu.

Paylaş

Selüloz-İş Genel Başkan Ergin Alşan, Olmuksan’ın Adana, Çorlu, Çorum, İnegöl, İzmir, Gebze ve Edirne’de bulunan fabrikalarında 10 Şubat’ta greve çıkacaklarını duyurdu.

Eşit iş yapan işçiler arasındaki ücret farklılıklarının giderilmesi ve düşük ücretlerin belli bir seviyeye çekilmesinden sonra ücret gruplarına göre zam yapılması taleplerinin reddedildiğini dile getiren Alşan, “Düşük ücretli işçiyle yüksek ücretli işçi arasındaki uçurumun büyümesi yüksek ücretli işçilerin iş güvencesini tehdit edecek boyutlara ulaşmıştır. Büyük bir çalışan kitlesini düşük ücretlere mahkum edip yüksek ücretlilerin zaman içerisinde tasviyesi yoluyla ücretlerin genel seviyesinin düşürülmesi işverenler tarafından bir işletme politikası haline dönüştürülmüştür. Bu olumsuzluğa hayır demek düşük ücretlileri belli bir seviyeye yükselttikten sonra düşük veya yüksek ücretli ayrımı yapılmaksızın tüm işçilerin ücretlerini iyileştirmek temel amacımızdır” dedi. Olmuksan işvereninin ise grevi engelleme amacıyla grev oylamasına götürdüğünü ifade eden Alşan, oylama sonucunda 630 sendika üyesi bulunmasına karşın oylamaya katılan 964 kişinin 717’sinin evet oyu kullandığı bilgisini verdi.

TÜM İŞÇİLERİN TALEBİ

“Yapacağımız grevin sadece Olmuksan işçileri açısından değil tüm işletmelerde ücretlerin geriye çekilmesine dönük işveren politikalarını görünür kılması teşhir edilmesi ve tüm sektörlerde ucuz işçilik politikasına karşı bir duruş sergilenmesine katkı sunacağına inanıyoruz” diyen Alşan, bu taleplerin tüm işçilerin ortak talebi olduğunu kaydetti.

Sendika üyelerinin birlik ve beraberliği ile sınıf dayanışmasının grevi başarıya götüreceğine dikkat çeken Alşan, “Selüloz-İş Sendikası olarak bütün halkımızı bu onurlu mücadelemize destek olmaya davet ediyoruz” dedi. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ejot'ta direniş sürüyor

SONRAKİ HABER

Bismil kayyumu kadınların bahçesine el koydu, 50 kadın işsiz bırakıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa