05 Şubat 2015 19:04

İstanbul'daki töre cinayetinin 6 şüphelisi İzmir'de yakalandı

İstanbul Esenler Otogarı'nda 1 Şubat'ta Mardin'den gelen otobüsten iner inmez uğradıkları bıçaklı saldırıda, 25 yaşındaki Hamdullah Ayaydın'ın öldürülmesi, birlikte kaçtığı baldızı 19 yaşındaki C.İ.'nin de yaralanması olayının şüphelileri, İzmir'de polisin düzenlediği operasyonla gözaltına alındı.

Paylaş

İstanbul Esenler Otogarı'nda 1 Şubat'ta Mardin'den gelen otobüsten iner inmez uğradıkları bıçaklı saldırıda, 25 yaşındaki Hamdullah Ayaydın'ın öldürülmesi, birlikte kaçtığı baldızı 19 yaşındaki C.İ.'nin de yaralanması olayının şüphelileri, İzmir'de polisin düzenlediği operasyonla gözaltına alındı. Aralarında C.İ.'nin iki erkek kardeşi ve 4 amcasının oğlunun da bulunduğu toplam 6 şüphelinin, bu sabah İzmir'e geldikleri öğlen de yakalandıkları öğrenildi. Şüpheliler işlemlerinin ardından İstanbul'a gönderilecek.

Mardin Kızıltepe'den baldızı C.İ. ile kaçarak İstanbul'a giden TIR şoförü Hamdullah Ayaydın, geçen 1 Şubat'ta Esenler Otogarı'nda otobüsten indiği sırada saldırıya uğradı. Olayda, 1 çocuk babası Ayaydın hayatını kaybederken, baldızı C.İ. yaralandı. Genç kız hastaneye kaldırılırken, polis kaçan şüphelilerin peşine düştü. Şüphelilerin, C.İ.'nin akrabası olduğunu tespit eden polis, gidebilecekleri yerleri mercek altına aldı, ancak ilk etapta bir sonuç elde edilemedi.

Şüphelilerin bu sabah İzmir'e geldiği ihbarını alan polis, öğle saatlerinde Gaziemir İlçesi'ndeki adrese operasyon düzenledi. Operasyonda C.İ.'nin kardeşleri S.İ. ile Y.İ., amcasının çocukları A.İ., E.İ., İ.İ. ve S.İ. gözaltına alındı. Olayın failinin S.İ. olduğu ileri sürülürken, 6 şüpheli İzmir Emniyet Müdürlüğü  Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği'ne götürüldü. İstanbul polisine de konuyla ilgili bilgi verildi. 

Şüphelilerin, İstanbul'dan İzmir'e gelmek üzere yola çıkan polislere teslim edileceği belirtildi. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Savcı Kürdistan formasına hapis cezası istedi!

SONRAKİ HABER

SES: Şiddete karşı 17 Nisan'da iş bırakıyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa