05 Şubat 2015 16:52

Pedro Costa İstanbul’a geliyor

Yönetmen Pedro Costa, !f İstanbul’a geliyor. Festival kapsamında özel bir söyleşiye katılacak Costa’nın şimdiden 2015’in en iyi filmlerinden biri sayılan son filmi 'At Parası' da Türkiye’de ilk kez !f İstanbul’da gösterilecek.

Paylaş

Yönetmen Pedro Costa, !f İstanbul’a geliyor. Festival kapsamında özel bir söyleşiye katılacak Costa’nın şimdiden 2015’in en iyi filmlerinden biri sayılan son filmi “At Parası” da Türkiye’de ilk kez !f İstanbul’da gösterilecek.

12 Şubat’ta başlayacak 14. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nin uluslar arası konuklarından biri de, “The Blood”, “Casa de Lava”, “In Vanda’s Room” filmleriyle tanınan Portekizli Yönetmen Pedro Costa. Yönetmenin son filmi “Horse Money/At Parası” festivalin Özel Gösterimler bölümünde seyirciyle buluşacak.

Usta yönetmenin Lizbon’un gecekondu mahallesi Fontainhas’ta 1994 yılından beri Cape Verdeli göçmenlerle birlikte çektiği “Bones/Kemikler” ve “Colossal Youth/Gençler Yürüyor”dan sonra Fontiainhas Üçlemesi’ni tamamladığı “At Parası”, minimalist anlatımıyla seyirciyi hem ışığın hem de karanlığın içinden bir yolculuğa çıkaran büyüleyici bir deneyim.

Locarno’da En İyi Yönetmen dahil olmak üzere toplamda dört ödül birden kazanan, hafta başı da Sundance’ten de belgesel dalında Seyirci Ödülü’nü alan film, bir çok eleştirmence şimdiden 2015’in en iyi filmlerinden biri sayılıyor.

COSTA’YLA GERÇEKLİĞİN DOKUSU

Pedro Costa aynı zamanda, “At Parası”nı, Fontainhas’ı ve büyüleyici sinemasını konuşacağı !f İstanbul’a özel bir söyleşiye de katılacak. “Gerçekliğin Dokusu: Post-Belgesel, Şiir ve Işık Üzerine” başlığını taşıyan bu sohbet, 18 Şubat günü saat 18.00’de SALT Beyoğlu’da ücretsiz olarak gerçekleşecek. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

PEGIDA*

SONRAKİ HABER

Cumhuriyet ve BirGün çalışanı gazetecilere Berkin Elvan haberi dolayısıyla dava

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa