22 Temmuz 2011 12:21

Yüksel Akkaya mezarı başında anıldı

Kanserle mücadele ederken geçirdiği ameliyat sonrası hayatını kaybeden Emek Partisi İstanbul il eski yöneticisi Yüksel Akkaya, ölümünün birinci yılında mezarı başında anıldı.Karaca Ahmet Mezarı’ndaki mezarı başında yapılan anmaya, Akkaya’nın dostları, ailesi ve yoldaşları katıldı. Dün mezarlık girişinde bir

Yüksel Akkaya mezarı başında anıldı

Paylaş

Karaca Ahmet Mezarı’ndaki mezarı başında yapılan anmaya, Akkaya’nın dostları, ailesi ve yoldaşları katıldı. Dün mezarlık girişinde bir araya gelen Akkaya’nın yoldaşları ve dostları mezarına kadar yürüdü. Anmada yapılan konuşmalarda Akkaya’nın partisi ve sınıf mücadelesi için gösterdiği özveri ve mücadelesinin örnek alındığına vurgu yapıldı. Anmada konuşan kamu emekçisi Rıza Zeyrek, Akkaya’nın yaşamı boyunca yaptıklarıyla, verdiği mücadeleyle ve  işçi sınıfına olan bağlılığıyla her zaman örnek alınacak biri olduğunu dile getirdi. Yüksel Akkaya’yı sadece mezarı başında anmadıklarını, mahallelerde, fabrikalarda, okullarda verdikleri mücadeleyle yaşattıklarını vurgulayan Zeyrek, Akkaya’nın partisine olan bağlılığının her zaman örnek alınması gerektiğini ifade etti.

Anmanın ardından Akkaya için Eğitim Sen 2 No’lu şubede de bir etkinlik düzenlendi. Eğitim Sen toplantı salonunda yapılan etkinliğe Akkaya’nın yoldaşları, dostları ve ailesi katıldı. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Norveç'te ölü sayısı 91'e yükseldi

SONRAKİ HABER

Attorney Eyüboğlu: Documents appended to Şebnem Korur Fincancı file not crime evidence

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa