05 Şubat 2015 14:59

Kaza yapan yolcu otobüsü devrildi: 29 yaralı

Malatya-Kayseri karayolunda seyir halindeyken aynı şeritte ilerleyen bir iş makinesine arkadan çarpan yolcu otobüsü, yan devrilerek sürüklendi. Yaşanan kazada otobüsteki 29 yolcu yaralanırken, kazaya otobüs şoförünün uyumasından yol açtığı ileri sürüldü.

Paylaş

İzmir'den Dersim istikametine gitmekte olan 62 AL 510 plakalı bir yolcu otobüsü, Malatya-Kayseri karayolunun 25'inci kilometresinde önünde seyreden bir iş makinesine arkadan çarptı. Çarpmanın ardından devrilen otobüs, yaklaşık 70 metre sürüklendikten sonra durabildi. Yaşanan kaza sonucu otobüsteki 29 yolcu çeşitli yerlerinden yaralandı. Kazanın etkisiyle yolcuların eşyaları etrafa savrulurken, yolcu otobüsünde ise can pazarı yaşandı. 

Kazanın ardından olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi. Olay mahalline ulaşan sağlık ekipleri, yan yatan otobüsten kendi imkanları ile dışarı çıkmayı başaran yaralıları ambulanslarla Malatya Devlet Hastanesi ve İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'ne kaldırdı. 

Kaza sonrası hurdaya dönen otobüs ise jandarmanın olay yerinde yaptığı incelemenin ardından çekici ile kaldırıldı. Kaza yüzünden bir süre kapanan karayolunda ulaşım tek şeritten sağlandı. 

Hastaneye kaldırılan yaralıların tıbbi tedavisi devam ederken, yaralılardan birisinin hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi. 

ŞOFÖR UYUDU İDDİASI

Jandarmanın olay yerinde yaptığı incelemenin ardından otobüste yedek şoförün bulunmadığı da öğrenildi. Yedek şoförün bulunmamasından dolayı ise otobüs şoförünün dün geceden beri tek başına direksiyon başında olduğu ve kazaya şoförün uyumasının neden olduğu iddia ediliyor. (Malatya/DİHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Altın madeni suyu kirletti ve bu daha başlangıç

SONRAKİ HABER

YSK, Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak’ın mazbatası iptal etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa