04 Şubat 2015 19:01

Sherlock Holmes 93 yaşında

Telif hakları kırktan fazla ülkeye satılan “Hafif Bir Akıl Tutulması”, 93 yaşındaki Sherlock Holmes’ü insani yanlarıyla anlatan bir hikaye.

Paylaş

Telif hakları kırktan fazla ülkeye satılan “Hafif Bir Akıl Tutulması”, 93 yaşındaki Sherlock Holmes’ü insani yanlarıyla anlatan bir hikaye. 

Mitch Cullin, Labirent Yayınevi tarafından yayımlanan “Hafif Bir Akıl Tutulması” romanıyla binbir versiyonu kaleme alınan dedektif Sherlock Holmes’a yepyeni bir boyut kazandırmayı başarıyor. Cullin’in romanında Holmes 93 yaşında.

Filme de uyarlanan roman, bu yaz tüm ülkelerde vizyona girecek. Berlin Film Festivali’nin de katılımcılarından biri olan filmde Sherlock Holmes rolünü, Yüzüklerin Efendi’sindeki “Gandalf” rolüyle de hatırladığımız Usta Aktör Ian McKellen üstleniyor.

 “Bilmez miyim?” dedi Holmes gülümseyerek. Camdan dışarı bakıyordu. Pencereden görünen kırmızı ve sarı krizantemler rüzgarda sallanıyordu.

“Rüyalarımı anılarımın yıpranmış parçaları olarak görüyorum. Hafıza kendi başına bir insanın dokusu gibi. Rüyalarsa geçmişimizin kopuk iplikleri. Eğrilip büğrülenler ana dokudan sapsa da bir tarafıyla esasına bağlı kalıyor. Belki bu acayip bir düşünce, bilmiyorum. Yine de rüyaların bir tür hafıza olduğunu düşünmüyor musunuz? Yaşadıklarımızın soyut hali olduğunu.” (KÜLTÜR SERVİSİ)

 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Duygu Asena Roman Ödülü başvuruları başladı

SONRAKİ HABER

İspanya Komünist Partisi (Marksist-Leninist) 9. kongresini topladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa