04 Şubat 2015 18:14

Hemşirelerden oturma eylemi

Ege Üniversitesi (EÜ) Hastanesi acil servisinde çalışan hemşireler hemşire sayısının artırılması için başhekimlik binası önünde oturma eylemi yaptı

Paylaş

Ege Üniversitesi (EÜ) Hastanesi Acil Servisinde çalışan hemşireler, acil serviste hemşire sayısının arttırılması, mesai saatlerinin düşürülmesi ve güvenli çalışma talepleri için başlattıkları eylemlikle devam ediyor. 

Acil servisi önünde bir araya gelen hemşireler taleplerinin yazılı olduğu pankartın arkasında  “Köle değil hemşireyiz” , “Birleşe birleşe kazanacağız” sloganları atarak Başhekimlik binasına yürüdü. Başhekimlik binası önünde basın açıklaması ve bir saatlik oturma eylemi yapan hemşireler talepleri kabul edilinceye kadar eylemliklerine devam edeceklerini de dile getirdi. Acil hemşirelerine, diğer birimlerde çalışan hemşire sağlık çalışanlarının yanı sıra Eğitim Sen 4 Nolu Şube ve İzmir Müzisyenler Derneği (İMD)de destek verdi. 

Basın açıklamasını okuyan SES İşyeri Temsilcisi Hemşire Erkan Batmaz, ‘Köle değil, hemşireyiz’ şiarıyla yola çıkarak çalışma koşullarının zorluklarına dikkat çektiklerini söyledi. Hastanelerde hizmet sunumunun nitelikli olmasında en önemli rollerden birisinin hemşirelere ait olduğunu ifade eden Batmaz, “Hemşirelerin çalışma saatleri, nöbet sayıları, vardiyaların düzenlenmesi, birimdeki hemşire sayıları, yaşanan şiddet gibi birçok çalışma koşulları hem hasta güvenliğini hem de hizmet kalitesini doğrudan etkilemektedir” dedi. Hemşire sayılarının arttırılması, artı çalışma saatlerinin düşürülmesi, güvenli çalışma ve özlük haklarının tekrardan düzenlenmesi gibi taleplerini yönetime sunduklarını söyleyen Batmaz, “Sorunlarımız açık ve net, sorunlarımız çözülünceye kadar eylemliklerimize devam ederek buralardan ayrılmayacağımızı yönetime duyuruyoruz” dedi. (İzmir/EVRENSEL)

 

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Sarar'ın doktoru ihmal iddialarını kabul etmedi

SONRAKİ HABER

Urfa’da sağanak yağış hayatı felç etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa