04 Şubat 2015 17:37

Dargeçit'te yaşanan şüpheli eylemler kınandı

Mardin'in Dargeçit ilçesinde, son günlerde gerçekleşen araç kundaklama ve esnafa yönelik silahlı saldırılar, DBP ve HDP ilçe örgütleri öncülüğünde ilçede bulunan kurumlarca protesto edildi.

Paylaş

Kimliği belirsiz kişi veya kişilerce yapılan araç yakma olayları ve esnafa yönelik silahlı saldırılara sahne olan Mardin'in Dargeçit ilçesinde son günlerde yaşananlar ilçe sakinleri tarafından yapılan yürüyüş ve basın açıklamasıyla kınandı. DBP ve HDP ilçe örgütleri öncülüğünde gerçekleştirilen yürüyüşe, aralarında Dargeçit Belediyesi eş başkanları, Eğitim Sen, Dar-der, DASİAD, KESK, Tüm Bel Sen üyelerinin de yer aldığı çok sayıda kişi katıldı. 

DBP binası önünde bir araya gelen gurup, buradan Hükümet Konağı'na kadar sloganlar atarak yürüdü. Yürüyüş sonrası konulan DBP İlçe Eş Başkanı Abdurrahman Arslan, son dönemde Dargeçit'e, ilçenin neredeyse nüfusu kadar polis takviyesi yapılmasını eleştirdi. Arslan, bu duruma "Her gün barış ve çözüm sürecini ağızlarından düşürmeyen hükümete soruyoruz: Bu neyin hazırlığı? Cizre'de yaşanan kirli oyunlar ilçemizde de uygulanıp halkın huzurunu bozmak istenmektedir'' şeklinde konuştu

Kobanê ile dayanışma eylemleri sırasında 3 kişinin hayatını kaybettiğini hatırlatan HDP İlçe Eş Başkanı Yasin Turan da bu ölümleri failleri bulunmadığı gibi açılan soruşturmadan da bir şey çıkmadığını söyledi. Son günlerde ilçelerinin üzerinde şimdi de kirli oyunların oynandığını dile getiren Turan, yaşanan bu olaylarla partilerinin hiçbir ilgisi olmadığını ifade etti.

Yapılan konuşmaların ardından ise Hükümet Konağı önünde kısa süreli oturma eylemi yapılarak, ilçede yapılan provokatif eylemler kınandı. (Mardin/DİHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

‘Kobanê’nin inşası için bir taş da sen koy’ kampanyası başlatıldı

SONRAKİ HABER

'Patronlar Kasımpaşalı abilerini çağırdı'

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...